Značka Rock Spring je českého původu. Založil ji Pavel Podzemský. “Při četbě o starověkých národech mě zaujaly zmínky o ručním pletení obuvi z lokálně dostupných materiálů. Zkušenosti ze světa obuvnictví jsem měl, a tak v roce 2005 vznikla první kolekce pohodlných vzdušných bot s ručně proplétanými gumičkami.”
Vyrábí je ve svých domácnostech čínské ženy i muži, kteří se díky práci z domova mohou starat i o své malé děti nebo staré rodiče.

Přivezou jim klubíčka gumiček a tkalounů, která ručně zaplétají. Hotové vrchní části bot pak na konci týdne svezou zpět do fabriky – kde se k němu strojově přidá podrážka. Boty vyrábí sice v Číně, ale v rodinném podniku, kam se už deset let vrací ti samí pracovníci. “Máme tak jistotu, že podmínky práce jsou nastavené opravdu férově”, říká Pavel Podzemský.

Celý módní průmysl už léta vzhlíží ke Koreji – k jejich otevřenosti k novým věcem, originálním trikům, minimalistickému designu a progresivním nápadům. Jen málokdo ví, že jeden z oblíbených Korejských trendů současnosti jsou právě tyto gumičkové boty, které pochází z Čech. U nás si tyto boty oblíbily hlavně naše maminky pro jejich pohodlnost – v Koreji je tomu ale úplně jinak.

“Poptávka po našich botách v Koreji je dvakrát větší než v Evropě. Tamní obchody jsou otevřené moderním technikám, experimentům a barvám. Asijské trhy se už mnoho let řadí mezi ty progresivnější.” jmenuje specifika trhu zakladatel značky. 

Kolekce je tak rozmanitá, že je to bota opravdu pro každou nohu na světě. Tuto sezónu se zdá, že gumičkové boty začínají naplno pronikat i do botníků českých trendy žen v každé věkové kategorii.