0ff09001295be093920c3d4a31511829Batoh
Batoh může být vzpomínkou na školní léta, ale také skvělým “zavazadlem” pro každou ženu. Je jedno kolik vám je, pokud máte rádi volnost pohybu, stačí si jen vybrat ten správný materiál a tvar a batoh vás může provázet třeba i na pracovní schůzku.

Messenger
Taška s dlouhým posuvným popruhem a překladem přes přední stranu nošená přes rameno byla inspirována pánskou taškou z dob Pony Expressu, ve které se nosila pošta. Jedná se o velmi praktickou brašnu, jejíž velikost dovoluje nosit v ní notebook a všechny pracovní potřeby a proto je ideální na denní pochůzky. Naopak, rozhodně se nehodí do společnosti a to ani při neformální příležitosti.

Brašna
Brašna v retro stylu získala v poslední době na velké popularitě a není divu. Barevná provedení unisexových brašen nošených přes rameno či v ruce, vypadají mladistvě a velmi stylově. Hodí se na denní pochůzky i schůzky a neurazí ani při méně formálních příležitostech.

5b10d544b7f053ad713e9a814ecf3af2Hobo
Hobo je v poslední době velice oblíbeným tvarem kabelky, jež se nosí přes rameno a je vyrobena z měkkého materiálu, ať už z kůže nebo textilu. Svůj název a vlastně i tvar získala tak trochu z ranečku, který kreslené postavičky nosily do světa na dlouhé tyči. Její tvar poskytuje hodně prostoru pro vše, co žena potřebuje pře den s sebou a protože působí velmi bohémským dojmem, ocení ji zejména mladší ženy a milovnice volnosti.

Foldover
Foldover je jedna z nejpraktičtějších tašek vůbec. Jedná se o kabelku se dvěma popruhy, která má hned dvě varianty nošení. Můžete ji nosit coby velkou tašku na rameni nebo ji přeložit, vzít za dlouhý popruh a nosit ji jako messenger tašku. Zkrátka perfektní zavazadlo, když chcete přes den změnit svůj look a přitom mít stále praktickou tašku.

Tote
Velmi oblíbená taška se také nazývá “shopper bag” a název je oprávněný. Velká taška bez zapínání a kapes se dvěma krátkými popruhy jež se nosí na rameni, pojme všechno, co žena potřebuje i menší nákup na víkend. Vyberete-li si koženou variantu, nemusíte se s touto taškou stydět přijít na schůzku nebo do kanceláře, textilní varianty si nechte na nákupy nebo víkendové procházky.

0754806aa933bbef74fc6ce621281a09Bucket
Jedná se o moderní kabelku na jedno rameno se zapínáním na zdrhovadlo, která připomíná pytlík. Může být větších i menších rozměrů a protože působí tak trochu bohémským dojmem, je ideální na neformální příležitosti.

Duffel
Buclatá taška se zapínáním na zip nošená v ruce, je elegantním kouskem na neformální příležitosti a schůzky. Je velmi prostorná, ale díky pevnému materiálu drží tvar a nedeformuje se a tak nikdo nepozná, že v ní nosíte třeba celý obsah svého kosmetického arzenálu.

Alma
Alma je kulatá kabelka nošená v ruce nebo na lokti, kterou do světa vypustila v roce 1930 značka Louis Vuitton a stala se jednou z nejžádanějších a také nejkopírovanějších na světě. Tvar Alma je ideální pro byznys look, na pracovní schůzky i večeře a nikdy nevyjde z módy.

722ecb83d1ee96f4cbe90671e7dedcb4Birkin
Slavnou “Birkinku” pojmenovanou po herečce Jane Birkin vytvořil Jean-Louis Dumas pro značku Hermès v roce 1981 a od té doby se stala doslova modlou a snem mnoha žen a dívek. A tak není divu, že i tato prostorná kožená taška se stala jednou z nejkopírovanějších a tvar birkin, můžeme najít v sortimentu mnoha módních řetězců. A kdy s ní neuděláte chybu? Vlastně nikdy. Nehodí se jen na formální příležitosti, kde je uveden dress code.

Bowling
Kulatá kabelka dostala svůj název i tvar díky tašce na bowlingové koule. Nosí se v ruce nebo na lokti a najdete ji v elegantních i sportovních provedeních. Ať tak nebo tak, hodí se spíše na den než do společnosti.

Saddle
S taškou ve tvaru koňského sedla, jež se nosí na rameni, přišla v roce 2000 značka Dior a proslavila ji Sarah Jessica Parker v seriálu Sex ve městě. Malé i větší provedení působí velmi elegantně a přitom nenuceně. Hodí se jak na den, tak i na večer do společnosti, kde není předepsán dress code.

91187ffac35368e78af6ec04d496a0e2Barrel
Válcovitá kabelka je inspirována armádními brašnami, které měly tvar malého barelu, aby se do nich vše vešlo. Elegantní barrel je ovšem mnohem menší, nejčastěji má dva popruhy a zapínání na zip. Taková kabelka je ideální na den, na schůzky, ale i do společnosti, kde není předepsaný dress code.

Baguette
“Bagetka” se zrodila v roce 1997 z rukou Silvie Venturini Fendi a asi nejvíce ji proslavila postava Carrie Bradshaw ze seriálu Sex ve městě. Ikonická Baguette už ovšem dávno neoznačuje jen kabelku této značky, ale dostala tak název celá skupina kabelek obdélníkového tvaru s krátkým popruhem nošená v podpaží nebo v ruce, do které se vejde tak akorát vše, co potřebujete na party.

Frame
Menší obdélníková kabelka s kovovým zapínáním je inspirována kabelkami, jaké nosily šlechtičny a to ji i předurčuje k cestám do společnosti. Milují je nejen vyznavačky vintage stylu, ale i ženy, které chtějí být elegantní a nezapadnout v davu. Tento typ kabelek nedávno oprášila značka Dolce & Gabbana a vystavila je opět na výsluní.

6a9ad4176d90b4922ac5715c81dc1714Psaníčko
Mini kabelka do společnosti může mít mnoho podob. Můžete ji nosit jen tak v ruce nebo s řemínkem ovinutým kolem zápěstí. A kde se tahle kabelka do které se vejde jen opravdové minimum věcí vzala? Malé exotické taštičky nosily šlechtičny jako symbol vysoké váženosti a postavení.

Minaudière
Jedná se o kabelku do nejvyšší společnosti, která je vytvořena z pevné skořepiny a potažená luxusním materiálem či osázena kameny. I její zapínání je řemeslně zpracováno tak, aby působilo jako šperk. Nejznámějšími kousky Minaudière jsou The knot od Bottega Veneta nebo kousky z dílny značky Alexander McQueen.

Zdroj foto: Pinterest.com