Přidejte barvy

Jestli se v tomto stylu bez něčeho neobejdete, jsou to barvy. Ten správný maximalistický look by měl být co nejbarevnější. Největšího efektu dosáhnete drobnými pestrobarevnými potisky, které můžete ještě doplnit například botami nebo kabátem v jedné výrazné barvě. S jedním do očí bijícím kouskem v jasné barvě vypadají skvěle také pastely. Zapomeňte na to, co jste o kombinování barev slyšeli – mixujte všechno se vším. Podívejte se na svůj outfit a zeptejte se: „Jakou barvu bych si k tomu v životě nevzala?“ A přesně tu si vezměte.

 

Přidejte doplňky

Coco Chanel sice před odchodem z domu jeden doplněk sundavala, vy ho ale naopak přidejte. Službu vám prokážou jakékoliv velké lesklé přívěsky, perly, obrovské množství náhrdelníků, výrazné náušnice nebo náramky. Mixujte různé, zdánlivě nesourodé materiály, jako například perly s kamínky nebo zlato se stříbrem. Pokud chcete do maximalistického trendu vklouznout postupně, vezměte si jenom jeden opravdu výrazný doplněk a tak to nechte.

 

Mixujte styly

Více než kde jinde je tady kontrast váš nejlepší přítel. Zkombinujte romantickou halenku s koženou bundou, elegantní rolák s bohémským kimonem nebo bohatou zdobenou sukni s obnošeným trikem s nápisem.

 

Mixujte materiály

Kontrastu dosáhnete také tím, že použijete různé materiály. Míchejte těžké materiály, jako je třeba kůže, kožešina nebo tvrdý denim, s lehkým šifonem nebo hedvábím.

 

Všechno nebo nic

Pamatujte, že z celkového looku musí být jasně znát váš záměr. Nebojte se to přehnat. Lidé se na vás musí podívat a cítit, že si z tohohle trendu děláte vlastně tak trochu legraci. Nejhorší je jít prostředkem – buď zvolte jen jeden výrazný kousek a ten doplňte jednoduchým oblečením, nebo vyžeňte do extrému úplně všechno včetně doplňků.

Ozkoušené looky

Pro inspiraci uvádíme pár ozkoušených stylingových detailů, které v tomhle stylu fungují.

  • Květinky – drobné, velké, vyšívané, barevné… Úplně na všem. Klidně si vezměte dvě věci s různým květovaným potiskem.
  • Síťované silonky – i když vykukují třeba jen kotníky, síťované ponožky působí jako ten správný detail.
  • Červená rtěnka – dělá zázraky. Pokud se vám zdá, že vašemu outfitu ještě „něco“ chybí, přidejte něco červeného. Třeba na rtech. Zbytek líčení držte přirozený.
  • Vyšívané boty nebo kabelka – šílené barevné doplňky seženete na každém rohu a poslouží mnoha vašim maximalistickým outfitům.
  • Vázačky – jsou právě tím preppy prvkem, který vykouzlí dokonalý kontrast. Vypadají skvěle k pestrobarevným drobným potiskům a obřím kabátům.
  • Umělé kožichy