Miro Sabo

První den odstartovala skvělá přehlídka slovenského návrháře Mira Sabo. Miro je náš velký oblíbenec a nezklamal nás ani trochu. Jeho dokonalé volné siluety a sportovní prvky jsou přesně podle posledních trendů. Nechyběly návrhářovi typické proužky, které byly jak na oversized košilích, tak i ze strany kalhot a na rukávech. Modelky poslal Miro na molo v cool dřevácích, které looky dokonale osvěžily. Červené kšiltovky jsem mohli vidět na newyorském týdnu módy na přehlídce Public School, které byly symbolem vzdoru proti současnému americkému prezidentovi. Miro také hlásí návrat karabin a my jsem z toho nadšení. Takže, spoustu kousků bychom si klidně hned odnesly domů. Celá kolekce ZDE.

Bez názvu

Daniela Pešková

Následovala přehlídka Daniely Peškové. První samostatná přehlídka Daniely se opravdu povedla. Celá kolekce nás dostala. Její khaki overal nemůžeme dostat z hlavy, byl tak dokonalý. A nenechte se zmást, ve skutečnosti byl totiž ještě tisíckrát krásnější než na fotografii. Modelky měly krásný svěží makeup a vílí vlasy, které s jednoduchými modely skvěle seděly.Až budete shánět nový minimalistický kousek do svého šatníku, zkuste se podívat u Daniely. Celá kolekce ZDE.

Bez názvu

LaFormela

Druhý blok přehlídek odstartovalo návrhářské trio LaFormela. Svěží a moderní looky nám především svým stylingem připomínaly Balenciagu a jejich slavnou stylistku Lottu Volkovu – kabáty na půl žerdi převázané páskem a špičaté kotníčkové boty. Pokud tedy hledáte svěží, moderní a trendy kousky, pak je rozhodně najdete u LaFromely. My bychom nepohrdly především džínami s černým páskem a oversized mikinu. Celá kolekce působila opravdu skvěle, každý model byl zajímavý a zcela nositelný. Modelky by ve většině z nich mohly klidně vyjít rovnou do ulic. Celá kolekce ZDE.

Bez názvu

Alter-Era

Návrhářské duo Alter-Era nás nadchlo už na zářijovém módním týdnu. Modely byly skvěle zpracované a originální. I letos jsme mohli vidět jejich typický znak, či vzor (tetování), který měly modelky i na tvářích. Značka zůstala věrná své DNA, ale přesto byla jiná. Z přehlídek prvního dne byla podle nás spolu s kolekcí Daniely Peškové tou nejvíce osobní a nejméně se nechala ovlivnit zahraničními trendy, což je za nás rozhodně plus. Zaujaly nás sukně i khaki parky, a modrý overal, který nutně potřebujeme. Celá kolekce ZDE.

Bez názvu

Nehera

A nakonec i náš absolutní a největší favorit, kterého jsme obdivovaly už na módním týdnu v Paříži. Naše nadšení se nezměnilo ani teď, když jsme kolekci viděli na českých modelkách v Praze. Kolekci milujeme celou. Značka založená v roce 1930 v Československu vizionářem Janem Neherou vstala z popela a nyní se těší ohromné popularitě jak u nás, tak ve světě, předvádí dokonalý minimalismus. Skvělé střihy a materiály. Nemůžeme se dočkat, až modely, které navrhl hlavní kreativní mozek značky – Samuel Drira, uvidíme na fashion insiderech po celém světě. Protože jestli na to někdo má, tak Nehera. Celá kolekce ZDE.

Bez názvu

Foto: MBPFW
Ilustrace: Tereza Otahalíková