Po krátké odmlce se na fashion weeku opět objevil slovenský módní a kostýmní návrhář Miro Sabo. My jsme se zamilovali do jeho předchozích kolekcí a těšili jsme se na to, čím nás zase překvapí. U Mira jsme zvyklí na to, že se jeho modely dají různě variovat a nikdy není řečeno, jak přesně byste je měli nosit. Takže je to jen na vás.  Ani letos tak nechyběly variabilní a zajímavé střihy. Jednotlivé modely se navíc dají velmi snadno kombinovat. Jako jeden z mála předvedl i několik kousků pro pány. Miro se drží světového proudu gender fluid fashion a některé jeho kousky jsou tak unisexové. Celou kolekcí se prolínal motiv dvou či tří svislých proužků různých barev a šířek. V roli modelky se na jeho přehlídce předvedla známá bloggerka Vanda Jandová, která celou přehlídku otevírala. Celá kolekce ZDE.

20160904_MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHIONWEEK SPRING SUMMER 2017  MIRO SABO

Že vám jméno Alter Era nic neříká? Nevadí. I pro nás bylo tohle duo novinkou. Značka totiž byla založena teprve v roce 2015 a stojí za ní  návrhářky Alicia Declerck z Belgie a Zhanna Belskayou z České republiky. Za sebou má zatím jen pár přehlídek a prezentací. Z toho co jsme ale měli možnost vidět na pražském týdnu módy tušíme, že se jen tak někam neztratí.

Kolekce jaro/léto 2017 je oproti těm předchozím mnohem jemnější jak v barvách, tak v použitých materiálech. Zaujaly nás zejména barevné akcenty v královské modré, jasně červené a švestkové. Jejich modely působily lehce jako vánek. Vše bylo navíc propracované do těch nejmenších detailů.

20160904_MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHIONWEEK SPRING SUMMER 2017  ALTER ERA

Pro Tiqe od Petry Balvínové je typické to, že jsou všechny kousky ze starších i nových kolekcí snadno kombinovatelné a jsou z přírodních materiálů. I letos měly modely minimalistické střihy, každý z nich však zaujal drobným zajímavým detailem. Takovými byly například nečekaný průstřih nebo volánek. Zejména nás zaujaly průstřihy na šortkách, které celému kousky dodaly něco extra. Celá kolekce ZDE.

TIQUE_PETRA_BALVINOVA-MBPFW-2324

Klára Nademlýnská tvoří především nositelné a univerzální kousky pro ženy, které se chtějí cítit pohodlně a žensky. Předvedla tedy velmi nositelnou kolekci v přírodních barvách. Lehké přírodní materiály, bavlna, len a lichotivé střihy jsou to pravé na léto. V něčem takovém bychom moc rádi strávili příští dovolenou. Celá kolekce ZDE.

20160904_MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHIONWEEK SPRING SUMMER 2017  KLARA NADEMLYNSKA

Monika Drápalová byla tentokrát plná květin. Oproti minulé kolekci inspirované voodoo panenkami byla tato květinová kolekce o něco umírněnější. Netradiční střihy jí ale zůstaly. Je to stále ta Monika, na kterou jsme zvyklí, ale daleko nositelnější než když jsme ji viděli naposledy. Ani zde nechyběl trendy bomber, který se nám v květinovém hávu moc líbil. Multifunkční květinová body se pak hodí snad úplně ke všemu. Celá kolekce ZDE.

20160904_MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHIONWEEK SPRING SUMMER 2017  MONIKA-DRAPALOVA

Na přehlídce Lukáše Lindnera bylo všechno, po čem jste jen mohli toužit. Krásné róby, stylové bombery, dokonale padnoucí džíny, originální kostýmky, výrazné barvy. A Simona. Nebyla to jen přehlídka, byla to zároveň show, která nadchla všechny přítomné. Fotoaparáty novinářů tak cvakaly o sto šest.

LUKAS-LINDNER-ATELIER-MBPFW-3222

Na jednotlivých modelech nás zaujaly především drobné nečekané detaily. Jakými byly například bílé ponožky pošité květinovými flitry u jednoho z pánských modelů. Lukáš, jak známo, tvoří především pro své múzy, známé modelky, herečky, své kamarádky. Zkrátka pro všechny divy. Jeho kolekce proto byla navržená na míru přímo jim a my mu to rozhodně nemáme za zlé. Kousky od Lukáše dodávají ženám sebevědomí. Celá kolekce ZDE.

LUKAS-LINDNER-ATELIER-MBPFW-2563

Pietro Filipi i nadále zůstává klasikou a stálicí módního týdne. Minimalismus, klasické střihy, kvalitní materiály a zpracování. To je přesně to, proč je značka u zákazníků tolik oblíbená. Populární český oděvní řetězec tentokrát předvedl kolekci inspirovanou cestováním. Především pak cestováním za prací. Pokud tedy i vy často pendlujete po světě a musíte u toho být neustále “byznys ready”, je kolekce, na které se podíleli přední čeští návrháři stvořena přímo pro vás.

pietro

Pokud bychom si měli vybrat oblíbence, bude se nám vybírat jen velmi těžko. Potřebujeme totiž úplně všechno. A jaký kousek si najde cestu do vašeho šatníku?

Foto: MBPFW
Ilustrace: Tereza Otahalíková