Jako první se představila designérka Petra Ptáčková. Předvedla kolekci multifunkčních modelů, které přetvářela na modelech a modelkách přímo na mole. Z batohu se tak například stala bunda. Návrhářka se stále drží svého stylu. Ať už se to týká barevnosti, použitých materiálů nebo množství knoflíků, které na každém modelu najdete. A že jich není málo. Složit Petřiny modely může být zejména ze začátku docela komplikované. Jak si ale zvyknete, oceníte multifunkčnost a praktičnost každého jejího kousku. Celá kolekce ZDE.

20160904_MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHIONWEEK SPRING SUMMER 2017 PETRA PTACKOVA

Následoval blok studentů z pražské UMPRUM. Jako každoročně se zde předvedli ti nejlepší a bylo na co se dívat. V části ateliéru obuvi nás zaujaly především originální velké dřeváky. Jak je tomu zvykem každá kolekce nesla jiné poselství a byla inspirovaná něčím jiným. Zaujala nás například myšlenka kolekce Mii Jadrné s mottem “zemřeš na styl”, která měla být kritikou snahy o to, být neustále co nejvíce vystylovaný a trendy. Celá kolekce ZDE.

UMPRUM-MBPFW-6431

Pokud chcete patřit do party ke cool dětem, musíte si nutně pořídit něco od ODIVI. Návrhářka Iva Burketová spolu se svým týmem připravila pro diváky show plnou zajímavých osobností z českého hudebního a módního světa a postavila je tentokrát do role modelů a modelek. Nám kolekce připomínala pop 90. let. Grunge se vrací  a tak ODIVI, stejně jako CHATTY následuje aktuální proud módy z ulice. Nechyběly tak velké mikiny s provokativními potisky, teplákovky, chokery a dokonce ani větrovky. Svůj velký návrat hlásí samet. V kolekci ODIVI ho naleznete na spoustě kousků, takže pokud tento materiál milujete, máte z čeho vybírat. Celá kolekce ZDE.

20160904_MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHIONWEEK SPRING SUMMER 2017  ODIVI

Lukáš Macháček se při tvorbě kolekce inspiroval písečnou pouští. Jeho kolekce byla z přírodních materiálů, jako je hedvábí, len a bavlna. Předvedl jednoduché minimalistické střihy, jak jsme u něho zvyklí. Stejně jako v minulých kolekcích je i zde spoustu asymetrických modelů s krátkým předním a dlouhým zadním dílem. Mile nás překvapily zvolené barvy, které byly neutrální a jemné. Celá přehlídka byla navíc netradičně za doprovodu živého zpěvu. Celá kolekce ZDE.

20160904_MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHIONWEEK SPRING SUMMER 2017  LUKAS MACHACK

A vítězem se stává Jakub Polanka! Tedy alespoň vítězem našich srdcí. Jeho kolekce nás ohromila. Od prvního do posledního modelu bylo vše naprosto perfektní a my jsme se zamilovali do každého kousku, ale asi nejvíce do sukně, kterou předvedla na mole herečka Jana Plodková.

20160904_MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHIONWEEK SPRING SUMMER 2017  JAKUB POLANKA

Od Jakuba se ale nic jiného ani nedalo čekat. Perfektní klasické střihy i materiály, vše doladěné do posledního detailu. Jakub Polanka je prostě jen jeden. Jeho modely nás asi nikdy nepřestanou bavit, a vždycky, když si myslíme, že už to lepší být nemůže, předvede zase něco, z čeho nám doslova padne brada.

20160904_MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHIONWEEK SPRING SUMMER 2017  JAKUB POLANKA

Byl to opět skvělý zážitek. Když pak během závěrečného defilé spustila píseň Yes sir I can boogie od Baccary a všechny modelky se roztančily, neudrželi jsme se ani my a museli jsme se spolu s nimi pohupovat do rytmu na známou píseň.

20160904_MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHIONWEEK SPRING SUMMER 2017  JAKUB POLANKA

Jakub Polanka tak uzavřel celý přehlídkový blok. Nemohlo to být lepší.

Foto: MBPFW
Ilustrace: Tereza Otahalíková