Nebudeme přehánět, když řekneme, že tento pražský módní týden byl jeden z nejlepších. Obrovský obdiv patří organizátorům akce, kteří byli po celou dobu usměvaví a milí. Prostory byly na jedničku a výběr modelek také. Poslední přehlídkový den nabídl sice jen tři přehlídky, ale zato se končilo tím nejlepším.

Kateřina Geislerová
Jako první svou novou kolekci předvedla Kateřina Geislerová. Přehlídku otevírala a zavírala dobrá kamarádka návrhářky a její múza modelka Simona Krainová, a nechyběla ani herečka Jana Plodková či modelka Aneta Vignerová. Celá kolekce se nesla především v tmavých odstínech modré, ale i u Kateřiny jsme viděli hned několik červených modelů, což jen potvrzuje to, že červená se vrací na výslunní. Prý sluší všem, tak ji zkuste. Kolekce byla plná skvělých, jednoduchých a nositelných kousků. Součástí byly i dva pánské looky,na které u Katky zvyklí nejsme, a tak nás to potěšilo. Jednoduché, dokonale propracované vlněné kabáty v temně modré budou pro příští sezonu rozhodně must have. Ale nesmíme opomenout ani výrazné kloboučky, které designérka vytvořila ve spolupráci s firmou Tonak a rozhodně stojí za zvážení, zda si jeden nepořídit, protože byly neodolatelné. Celá kolekce ZDE.

1 Tiqe by Petra Balvínová
Druhá přehlídka prvního bloku patřila Petře Balvínové a její značce Tiqe. Ta poslala modelky na molo v čirých brýlích z plexiskla, které podtrhly futuristickou náladu kolekce. Modely připomínaly módu budoucnosti a to jak podobou střihů, tak použitými materiály a barvami. Chladná světle šedá, stříbrná a čistě bílá prostě evokují uniformu let budoucích a trendy, které jsme mohli vidět na nedávno skončených světových týdnech módy. Na první pohled nás také zaujaly kapsy, podobné měl na svých modelech například JW Anderson na letošním londýnském fashion weeku. Kulaté kapsy s klopou byly k vidění jak na kabátech, tak na nohavicích kalhot a modelům dodaly na zajímavosti. Co není na fotografiích bohužel vidět, jsou batůžky, které byly na některých modelech našité zezadu. My momentálně batůžky a podobné doplňky milujeme, působí cool a mladistvě. Celá kolekce ZDE.

1

Jakub Polanka
Poslední přehlídka dne – a tím i celého jarního týdne módy v Praze – byla ta Jakuba Polanky. Na molo už tradičně vykročili také návrhářovi kamarádi – herečka Jana Plodková, modelka Veronika Hejlíková a módní redaktor Martin Váša. Přehlídka sice byla jen na speciální pozvánky, ale Jakub si i tentokrát přál, aby se mohl přijít podívat kdokoli, kdo má zájem. A tak se modelky prošly i čtvrtým patrem OD Kotva, kde už netrpělivě čekali všichni fanoušci návrháře.

1

Jako vždy, i letos to bylo to nejlepší možné zakončení pražského módního týdne. Milujeme každý kousek, opravdu. Jakub ukázal vše, co je pro něj typické. V určitých momentech nám to připomínalo průřez napříč všemi jeho dosavadními kolekcemi. Růžový model, ve kterém se po mole prošla Jana Plodková, byl dokonalost sama, stejně jako kabát a kalhoty, které měla na sobě Veronika Hejlíková. Zeštíhlené pasy pomocí plexiskla nás bavily. Detail královsky modrého hedvábného šátku rovněž vyzkoušíme k trenčkotu. Není divu, že je Jakub Polanka dvorním návrhářem tolika českých slavných tváří. Celá přehlídka byla zakončena defilé pod taktovkou písně Jump around. Modelky začaly vesele poskakovat a tančit a tím v nás vyvolaly pocit, že v modelech od Jakuba je život hned veselejší. Celá kolekce ZDE.

2

Foto: MBPFW
Ilustrace: Tereza Otahalíková