Petra Ptáčková

A jako z jiného světa působila kolekce Petry Ptáčkové, která odstartovala nedělní maraton MBPFW. Její přehlídky jsou pokaždé velkým zážitkem. A ne jinak tomu bylo i tentokrát. Kombinace originálních modelů, atypické hudby a choreografie přesně korespondovala s DNA značky. I když bychom si tyto modely neoblékly, přehlídka nám utkvěla v paměti po celý den. Celou kolekci si prohlédnete ZDE.

ptackova

Jan Černý

Následovalo představení pánské kolekce od mladého talentu Jana Černého. Ten i letos pokračoval ve výrazných barvách. Hlavním statementem byla Greenery, která podle letošního pantone stala barvou roku. Zelené boty skvěle korespondovaly s pastelovými barvami. Nejvíc nás bavil do detailu propracovaný styling a kombinace materiálů. Nechyběl satén, latex, kůže, batika, štrasové nášivky, nebo všudypřítomné řetízky. Takhle kolekce nás zkrátka hodně bavila a vůbec by nám nedělalo problém některé pánské kousky vlastnit. Celou kolekci si prohlédnete ZDE.

cerny

Van Graaf Junior Talent 2017

Z lokální scény v rámci soutěže Van Graaf Junior Talent 2017 se představili Adam Kost, Lukáš Krnáč, Michaela Hriňová a Zoltán Tóth. Ten se stal letošním vítězem soutěže. A to zcela oprávněně. Jeho éterická kolekce byla naprosto dech beroucí. Jen se podívejte na ty splývavé šaty, rozevláté halenky a průsvitné materiály. Nejvíce nás ale dostal růžový sheer overal v kombinaci s lehoučkým saténovým sakem. Ten je prostě dokonalý! Letošní Van Graaf Junior Talent jsme si opět užili a Zoltánovi ještě jednou gratulujeme. Celou kolekci si prohlédnete ZDE.

zoltan

Chatty

Na návrhářské duo Chatty jsme netrpělivě čekali celý den. A vyplatilo se! Kolekce A/W17/18 se inspirovala bolivijskými Flying Cholitas – unikátní subkulturou ženských wrestlerek. Kromě Flying Cholitas se autorky inspirovaly i v hnutí Zoot ze 40. let 20. století. V obou tématech řeší paralelu mezi elegancí a hrubostí, půvabem a zuřivostí. Na kolekci spolupracovaly s firmou TONAK, která pro značku exkluzivně vyrobila sérii klobouků. Nechyběl ani tolik charakteristický denim, který je identitou značky. Tentokrát ale zachází do úplně nových rovin. Perfektní make-up look byl už jen třešničkou na dortu. Tohle se opravdu povedlo a my už se moc těšíme, až bude kolekce A/W v prodeji. Obzvláště ta kožená sukně s mikinou. Celou kolekci si prohlédnete ZDE.

chatty

Blažek

Nedělní kolo přehlídek nemohl uzavřít nikdo jiný, než námi tolik oblíbený Blažek. Pokud čekáte nudnou přehlídku pánských obleků, nenechte se zmást! Tahle kolekce je totiž přesným opakem. Souhra dokonalých modelů, barev, střihů a hlavně perfektního stylingu byla naprosto skvělá. Už teď si přejeme, aby se takhle začali Čeští muži oblékat.

blazek

Foto: MBPFW
Ilustrace: Tereza Otahalíková