Imreczeova

Kolekce MON Zdeňky Imreczeové byla plná modré barvy a kabátů. Inspiraci návrhářka hledala až v Japonsku, přesněji v oděvech japonských samurajů. Modelky tak vykročily na molo s malými samurajskými drdůlky a čistou bílou pletí. Minimalistická kolekce nás zaujala především kabáty z mikrošusťáku, který je momentálně velmi oblíbeným materiálem. Oceňujeme také použití neobvyklé modré, která v zimě na ulicích rozhodně vynikne. Pokud tak máte dost černých a šedých pražských ulic, Zdeňka Imreczeová má řešení – jděte do nebesky modré a každý si vás všimne. Celá kolekce ZDE.

1

 

 

Situationist

Až z Gruzie přijel do Prahy předvést svoji kolekci návrhář samouk Situationist. Kolekce se nesla v přírodních barvách a minimalistických střizích. Nositelné kousky, které byly ale doplněny o zajímavé detaily – například řetízky na konci nohavic – okamžitě upoutaly naší pozornost. Obzvlášť nás bavily hluboké výstřihy, které sice byly opravdu hluboké, působily však sofistikovaně a elegantně. Přiznáme se, že máme závislost na cool vintage kouscích – takže oversized saka a kožené kabáty, které modelky vynesly, byly něco pro nás. Není divu, že značku miluje i Bella Hadid. Tohle se opravdu povedlo. Celá kolekce ZDE.

1

 

 

Lukáš Macháček

Večerní blok přehlídek patřil pánům designérům. Jako první poslal na molo svou kolekci Lukáš Macháček. U Lukáše jsme až dosud byli zvyklí na minimalistické a jednoduché střihy, přírodní barvy a materiály. Jeho kolekce na podzim a zimu nás tak opravdu překvapila. Cool, rebelská, hravá a trochu temná. Modelky a modely poslal na molo v maskách, které se opakovaly i na potiscích oblečení a dokreslovaly celkovou náladu kolekce. A konečně se dočkali také pánové. Uříznuté nezačištěné džíny, mikiny a černé kabáty si svoje zákazníky najdou snadno, jsou totiž přesně podle posledních trendů. Výrazným akcentem pak byla červená barva, které je rebelská a vášnivá, stejně jako celá Lukášova kolekce. Celá kolekce ZDE.

1

 

Michael Kováčik

Pokud se chystáte na party, pak zajděte pro outfit k Michaelu Kováčikovi. Kolekce slovenského designéra byla plná lesklých materiálů, krátkých šatů a vysokých bot. I zde se objevilo několik pánských kousků, zaujala nás především metalická košile s krátkých rukávem, nebo skvěle padnoucí černé kalhoty, které nesmí chybět v žádném pánském šatníku. Dominantním materiálem byla určitě lakovaná kůže (koženka), kterou Michael použil na kozačky i kalhoty, a nechyběl ani trendy samet či satén. Celá kolekce ZDE.

 

1

Foto: MBPFW