Jan Černý

Jan Černý, výjimečný český návrhář, který zcela oprávněně dostal nabídku na stáž u značky Louis Vuitton, připravil i tentokrát veřejnou show, na níž se bez kastování mohl přijít podívat každý. V kolekci nás zaujala záplava batiky na oblecích i matching setech, streetwearové prvky s logem Jan v hlavní roli, ale i jeho nová vize denimu či využití trendy béžové.

 

Melania Freire

Hostující návrhářka představila na pražském fashion weeku navrstvené asymetrické střihy, jež působí lehce jako experiment. Kromě základní krémové palety sáhla i po pastelové a sytě modré a záplavu bílé sem tam rozbila oranžovými detaily. Námořnické pruhy, obleky a oversize košile jsou další koncepty, z nichž designérka vycházela.

 

Monika Drápalová

Monika Drápalová slavnostně prezentovala svěží bělostnou vizi, jíž ještě více oživila logománie MODRA na detailech a páscích. V kolekci nechyběly overaly, ledvinky, body, péřovky, teplákovky, trendy mix elastických šortek a saka či little white dresses s populární síťovinou.

 

Imreczeova

Návrhářka Zdeňka Imreczeová nás podzimní kolekcí pro svou značku IMRECZEOVA nadchla. Elegantní avšak komfortní šaty v temně zelených tónech zaujaly stejně jako zářivě modré košilové šaty. Tím však barevná selekce nekončila. Hořčičové a oranžové tóny spolu s 80’s detaily doplňovala černá kůže a geometrie ve vzorech i střizích.

 

Nehera

Label Nehera přinesl elegantní 70’s střihy, oversize kousky i streetwearovou inspiraci. Béžovou letos milujeme a značka se s ní přesně trefila do současných trendů. Oranžové a koňakové tóny vše přivedly k dokonalosti a my jsme si zamilovali kombinaci oversize roláku a saténových šatů. Kožené mules pak byly třešničky na dortu.

 

Michael Kovacik

Michael Kováčik nám ukázal svou vizi femme fatale z 80. let. Street style tedy nečekejte, spíše lodičky na jehlovém podpatku a večerní róby nebo sexy overaly. Šmrnc kolekci dodávaly dvojité klobouky, trendy peří a zaujalo nás i vrstvení v podobě bílé košile a kožených minišatů. Saka a oversize ramena patři mezi jasné favority stejně jako záhadný trenčkot look.

 

Tereza Vu

Romantické spodní prádlo značky Tereza Vu nás v minulé kolekci lákalo stylovou nude barevnou selekci. Podzimní kousky však sebejistě stojí na smyslné černé, zejména transparentní krajce, která působila harmonicky jako jemná symfonie, jíž přitakávala vášnivá kůže, latex a podvazky.

Foto: Mercedes-Benz Prague Fashion Week