LaFormela

Excentrická trojice přišla s kolekcí, která odrazila jejich charakter na sto deset procent. Kolekce plná primárních barev sebou strhla vlnu geometrických tvarů a členitých střihů. Kozačky nahradily důmyslné kožené návleky, které nenápadně překrývaly lodičky. Modely byly velmi kreativní a svým způsobem zcela originální. Napomohla tomu také spousta atypických prvků jako připnuté řetězy a druky na šatech, vlající popruhy ale i evergreenové proševy mohutných kabátů, které doplňovala kožešina.

FotorCreawted

Lukáš Lindner

Milovník nadčasové elegance, Lukáš Lindner, předvedl jeho ateliérovou kolekci ve Strahovském ateliéru se stejnou vášní jakou klade do zpracování každého modelu. I u něj se nedá zapřít důraz na klasické krejčovské řemeslo a především kvalitní materiály, které byly na podzimní kolekci v klasických tmavých niancích. „Móda musí splňovat účel a tím je samotné oblékání,“ říká Lukáš ke své tvorbě.

FotorCreadted

Chatty

Letošní kolekce tvůrčí dvojice, která je od samotného počátku synonymem pro stylovou městskou módu, se opět nezapřela. Ovšem z čeho jsme tento rok byly “paf” byla trendy řada denimových looků. To, že designérky se zapsaly do povědomí milovnic české módy svými propracovanými zakázkovými džínami a ojedinělým konceptem, nelze zapřít. Kolekce značky CHATTY na sezónu FW16/17 našla tentokrát inspiraci v oblékání dělníků na začátku minulého století a jejich vztahu k denimu. Vedle toho se designérky nechaly unést atmosférou a jedinečností tanečního stylu subkultury Northern Soul. . „Pracovaly jsme například s kontrasty barev i materiálů, denim jsme použily v raw, šedé a opírané variantě a zkombinovaly i s kožešinami, čímž jsme mu nabídly šanci dokázat, že má své místo i v zimním šatníku“, říká jedna z designérek, Radka Sirková.

Nicméně, naší redakci se zalíbily oversize parky kombinované s koženkovými kalhotami, které byly vždy doplněné o žlutý akcent opakující se napříč kolekcí. Pokud máme myslet na nejvíce nositelnou kolekci od českých návrhářů, ta od Chatty se určitě řadí mezi první, což znamená, že bychom se nebály v jednom kompletním looku nonšalantně vyjít na ulici a zazářit.

FotorCreatesd

Lukáš Macháček

Kolekce Lukáše Macháčka oslovila nejen naši šéfredaktorkou Míšu, ale i široké publikum. Český návrhář vytvořil opět dokonalou a minimalistickou kolekci, která se nese ruku v ruce s tradicí krejčovského řemesla. Pánské i dámské modely letos zapalovala tajemná atmosféra díky síťovaným maskám, které značně dodávaly lookům špetku rebelie. Lukáš si bezpochyby stojí za jednoduchostí,  snadnou kombinovatelností a nositelností, kterou pokaždé dokonale skloubí se špetkou avantgardy. Zkrátka večerní róbu si od tohoto designéra dovedeme představit na červeném koberci.

FotorCreated

Zdroj: Archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week