Soutěž o titul nejtalentovanějšího začínajícího oděvního designéra pořádaná jako součást Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku nabídne vítězi podporu titulárního partnera, kterým se již popáté v řadě stal módní dům VAN GRAAF, jehož obchodní dům na Václavském náměstí nabízí značkovou módu vysoké kvality a individuální servis. „Ve VAN GRAAF milujeme módu a uvědomujeme si, jak je důležité podporovat mladé talenty a jejich osobní růst. Proto jsme hrdým partnerem soutěže VAN GRAAF JUNIOR TALENT a těšíme se na talentované návrháře letošního ročníků. Všem přejeme hodně štěstí.“

Do 15. ledna 2020 se do soutěže pojmenované VAN GRAAF Junior Talent mohou hlásit čeští a slovenští módní tvůrci ve věku do 26 let. Vítěz soutěže získá finanční příspěvek na zhotovení nové kolekce, možnost představit kolekci zdarma na mole MBPFW po boku největších profesionálů v oboru a také PR podporu ze strany MBPFW.

Na základě portfolií přihlášených uchazečů vybere odborná porota čtyři finalisty. V porotě zasedne kromě zástupce titulárního partnera VAN GRAAF, také ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku Lukáš Loskot, šéfredaktorka VOGUE CS Andrea Běhounková, šéfredaktorka ELLE Valentina Nízká, šéfredaktorka Harper’s Bazaaru Nora Grundová, šéfredaktorka titulu Dolce Vita Petra Švecová a vedoucí lifestylového magazínu Hospodářských novin PROČ NE?! Gabriela Marešová. Odborným garantem poroty je oděvní designérka a vedoucí Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM profesorka Liběna Rochová. Selekce odborné poroty v počtu čtyř nejlepších se představí jako součást oficiálního přehlídkového programu březnové edice módního týdne.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week FW20 se uskuteční od 13. do 20. března 2020.

Oficiální hashtag soutěže: #VANGRAAFJuniorTalent2020

Foto: MBPFW, Mojmír Bureš, na fotce vítěz minulého ročníku Boris Kráľ