Přední česká módní designérka Zuzana Kubíčková jako jediná svou kolekci představila mimo přehlídkové molo v obchodním domě Kotva. V novobarokním sále Boccaccio v Grand Hotelu Bohemia se během třetího dne MBPFW odehrál zcela magický okamžik. Přehlídka české návrhářky Zuzany Kubíčkové dokázala to, co je na módě tak unikátního – vytvořit skvělou kolekci a zasadit ji do prostoru, kam náležitě patří.

IMG_3941_2

Zuzana již třetím rokem spolupracuje s Prague Burlesque, Miss CoolCat, která zahájila přehlídku svým vystoupením na malém pódiu. Spolupráce s Burlesque silně ovlivnila letošní kolekci, která se dá označit za teatrální, lehce dráždivou, ale i tak přesto ženskou.

Zuzana-Kubickova-MBPFW-FW17-2220

Jak už jsme u Zuzany zvyklí, velké množství modelů obsahovalo průsvitné materiály, peří a květinové vzory. Naprostou novinkou však byly pokrývky hlavy, které jsou žhavým trendem letošních fashion weeků. Po skončení přehlídky vyšly modelky postupně na vyhrazená místa v sále a vytvářely tak živoucí sousoší, což všem přítomným umožnilo si prohlédnout v naprostém poklidu jednotlivé modely, jelikož sál byl zaplněn do posledního místečka a vidět úvodní přehlídku mohla tak jen první řada.

2

Burleska by se dala nazvat předchůdkyní striptýzu nebo rovněž jeho uměleckým provedením. Na tato představení dodnes chodí lidé, kteří mají osobitý styl, často milují dekadenci či extravaganci. Burlesky jsou určeny jak mužům, tak i ženám. Traduje se, že muži se chodí dívat na svůdné ženy a dámy na úchvatné kostýmy. Nikde jinde neuvidíte takovou záplavu peří, vypasovaných korzetů, podvazkových pásů, síťovaných punčocháčů či přelepek na bradavkách s třásněmi navíc. A všechno tohle umí Zuzana Kubíčková vytvořit a elegantně a vkusně přenést do svých kolekcí. Celou kolekci najdete ZDE.

IMG_3941_2

Další ozdobou večera se bezkonkurenčně stala topmodelka Karolína Kurková, která pro daný večer zvolila jak jinak než model z dílny Zuzany Kubíčkové.

Karolína Kurková

Karolína Kurková

Foto: MBPFW