Odbornou porotu tvoří zástupce titulárního partnera soutěže VAN GRAAF, ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku Lukáš Loskot, šéfredaktorka VOGUE CS Andrea Běhounková, šéfredaktorka ELLE Valentina Nízká, šéfredaktorka Harper’s Bazaaru Nora Grundová, šéfredaktor Esquire Petr Matějček, šéfredaktorka magazínu Top Fashion Barbora Franeková, vedoucí lifestylového magazínu Hospodářských novin PročNe Gabriela Marešová a šéfredaktor titulu Dolce Vita Vladan Šír. Odborným garantem poroty je oděvní designérka a vedoucí Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM profesorka Liběna Rochová.

Do soutěže, která se již pátým rokem koná ve spolupráci s módním domem VAN GRAAF, se mohli hlásit čeští a slovenští módní tvůrci ve věku do 26 let. Absolutní vítěz soutěže získá finanční příspěvek na zhotovení nové kolekce, možnost představit svou kolekci zdarma na mole Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku po boku největších profesionálů v oboru a také PR podporu ze strany MBPFW.

Přehlídka finalistů soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2021 se uskuteční v rámci MBPFW Drive-in Cinema v neděli 2. května od 15:00 v Pražské tržnici – prostor parkoviště u haly 25, Bubenské nábřeží 13, Praha 7.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week FW21 proběhne od 30. dubna do 6. května 2021. Vstupenky do MBPFW Drive-in Cinema jsou nyní v předprodeji na www.goout.netKompletní program a podrobnosti k jednotlivým akcím najdete na www.mbpfw.com.