Anna Wintour v roli Marii de Tassis

Nejvýraznější symbol křesťanství představují kříže, kterými se červený koberec na Met Gala jen hemžil. Šéfredaktorka časopisu Vogue Anna Wintour se inspirovala portrétem Marii de Tassis, jejíž rodina vymyslela první poštovní systém v Evropě. Autorem obrazu je Anthony van Dyck, vlámský barokní malíř.

Zendaya jako Johanka z Arku

Zendaya na Met Gala dorazila v obrněných šatech podobajících se obrazu Johanky z Arku, který namaloval Albert Lynch v roce 1903. Moderní verzi šatů pro americkou zpěvačku a modelku vytvořil módní dům Versace a podle nás se jednalo o jeden z nejpovedenějších modelů.

Janelle Monae a Madonna

Hlouběji do historie zabrousila hudebnice Janelle Monae. Předlohou pro její outfit se stal obraz Madonny z roku 1310, jenž vznikl pod rukama předchůdce renesančního umění, slavného italského malíře Giotta di Bondone. Tleskáme také hře s detaily!

Detaily Lany Del Rey 

Autorka hitu Born To Die se nesoustředila jen na samotné šaty – doplněk v podobě masky na oči vychází z obrazu s názvem Svatá Lucie. Ten namaloval italský renesanční umělec Francesco del Cossa po roce 1470. Je vidět, že Lana Del Rey přípravu na ples rozhodně nepodcenila.

Andělská Katy Perry

Zpěvačka Katy Perry zaujala obrovskými křídly, kterými doplnila zlaté šaty a vysoké boty. Andělskou tematikou se proslavil americký naturalistický malíř Abbott Handerson Thayer. Jeden ze svých nejznámějších obrazů, v němž našla zpěvačka inspiraci, vytvořil v roce 1887.

Foto: Sleek Magazine, Zimbio