Heavenly Bodies aneb téma inspirované náboženstvím

Když organizátoři ohlásili dress code pro Met Gala 2018, bylo jasné, že se neobejde bez kontroverzí. Červený koberec bude letos odkazovat na křesťanství, jehož symboly se u módních návrhářů často objevují. Téma zároveň koresponduje s výstavou, kterou vzápětí uvede Metropolitan Museum of Art v New Yorku, a oficiálně ho schválil Vatikán.

Co je vlastně Met Gala?

Met Gala (nebo také Met Ball) slouží jako zahájení každoroční výstavy v The Costume Institute, jenž je součástí newyorského Metropolitního muzea. Výtěžek z plesu jde na konto muzea a podporu umění, a akce se koná vždy první pondělí v květnu. Na organizaci letošního Met Gala se podílí Rihanna, Amal Clooney a Donatella Versace, takže se rozhodně máme na co těšit.

To nejlepší z minulých ročníků

Akci se přezdívá také “módní Oscaři”, hosté do New Yorku rozhodně nepřijíždí bez důkladné přípravy. Rihanna je pověstná dech beroucími módními kreacemi, ale i ostatní hosté vždy stojí za pozornost. Minulý rok byl ples věnovaný návrhářce Rei Kawakubo a ten předešlý zase technologiím a umělé inteligenci. Podívejte se na nejzajímavější outfity z minulých ročníků!

Foto: Vogue, Harper’s Bazaar