Asi každý už zná jméno Barbory Podzimkové, po loňské Janě Tvrdíkové nejčerstvější absolventky Elite Model Look, která se pohybuje ve vysoké módě už několik sezón. Na letošních přehlídkách jsme mohli vidět například i Ninu Marker, Estelle Chen, Alexandru Micu nebo Ysaunny Brito, všechny vzešly právě z mezinárodního finále.

Eva Klímková (vpravo), vítězka z roku 2013

Slavnostní večer se každoročně koná v listopadu a je zároveň módní přehlídkou a hudební show dohromady. Lokace se většinou rok od roku mění, loni to byl Lisabon, letos účastníci poletí do Milána.

Cílem, na který se budou snažit reprezentanti jednotlivých zemí dosáhnout, je dostat se do finálové patnáctky – ta jim zajistí celosvětový kontrakt s agenturou Elite. “První místo” už je poté vlastně třešničkou na dortu, velmi často totiž finalisté z TOP15 zaznamenali větší úspěch než samotní vítězové.

Estetika i velikost listopadové události bývá překvapením, každý rok se totiž výrazně liší a diváci mohou očekávat vše od relativně komorního večera až po velkolepou přehlídku v aréně. V roce účasti Evy Klímkové vsadili organizátoři na blyštivé outfity a světelné efekty, o rok později přišla zase umělecky minimalistická show. Necháme se tedy překvapit, s čím přijdou tentokrát.

Nyní bude za Českou Republiku bojovat šestnáctiletá Leontýna Šiřinová z Havířova a jednadvacetiletý Václav Chvojka z Chotěboře, dvojice, která vyhrála národní finále.

Leontýna Šiřinová a Nataša Košťová, slovenská vítězka

Obrázek o tom, co reprezentanty čeká, si můžete udělat z úžasných fotografií Earla Wana, který dokumentoval minulé ročníky.