Emporio Armani

Rozsáhlá kolekce Emporio Armani čítala více než 160 modelů, což je v dnešní době neobvykle vysoké číslo. Nemohla se proto konat nikde jinde, než na samotném milánském letišti Linate. U mužů převládaly lehké technické materiály s ‘vesmírnými’ tóny, transparentní materiály, elegantní obleky i čistě sportwear modely. Pro ženy vytvořil Armani množství elegantních večerních šatů, denimových i metalických bund, volných kalhot, elegantních blůz nebo obleků s křišťálovými šperky. Variabilita jednotlivých modelů se zdála nekonečná a samotná přehlídka získala obecně velmi pozitivní reakce.

 

Philipp Plein

Pleinova kolekce byla poctou Michaelu Jacksonovi, ačkoliv tu samou ideu měl v hlavě i Olivier Rousteing, který vzdal zpěvákovi hold ve své pánské divizi pro Balmain ve stejný rok. Plein to ovšem udělal po svém. Třpytivé ponožky připomínaly sedmdesátkovou Off the Wall éru, dnes již typické červené sako a kalhoty zase Thriller éru počátku 80. let a motorkářské bundy, řetězy, pásky a černé kalhoty zase éru alba Bad. Nechyběly ani křiklavé a viditelné nápisy ‘Philipp Plein’ na tričkách a jeho oblíbené military potisky.

 

Marco de Vincenzo

Kolekce labelu Marco de Vincenzo patřila dětství na Sicílii. Vincenzo v backstagi vysvětlil, že chtěl uctít svou tetu z Kalifornie, která každé léto přijížděla do malé sicilské vesničky s taškou plnou amerických triček. Na mole jsme proto mohli vidět převážně optimistické metalické kousky, šifonové šaty a košile, jemné sukně a mohutné kříže zavěšené na náhrdelnících, jež symbolizují právě Sicílii.

 

Roberto Cavalli

Kreativní ředitel Paul Surridge vytvořil pro label Roberto Cavalli kolekci plnou divokých vzorů a minimalistických zemitých odstínů. Převažovala béžová, starorůžová, hnědá, bílá a černá. Surridge taktéž reagoval na nejnovější street trend, a tím je blejzr s cyklistickými šortkami. Vytvořil proto i vlastní elegantnější variantu tohoto trendu, která fungujovala velmi dobře!

 

Philosophy di Lorenzo Serafini

V ten samý den, kdy Lorenzo Serafini představil svou jarní kolekci, otevíral i nový pop-up butik a aby toho nebylo málo, uspořádal i slavnostní večeři a party. A vše mu vyšlo skvěle. Lehce bohémské outfity doplněné o elegantní kousky, potisky dovezené ze Severní Afriky a pohodlné boty byly klíčové prvky Serafiniho kolekce. „Je to takový menší výlet,” popsal show se severoafrickým odkazem. Pozornost věnujte trendy hadům!