Milánský fashion week ve znamení ikon

/ Redakce Foto: Dazed and Confused, Elle

Místo opulentní výzdoby jen minimalisticky zařízený sál v bílé barvě. Tak vypadala lokace přehlídky Versace, kterou se Donatella rozhodla uspořádat na počest svého bratra Gianniho. Za zvuků písně Freedom od George Michaela se v závěru na mole objevila také pětice supermodelek. Známé tváře ve zlatých róbách publiku připomněly éru ikon devadesátých let.

Pro Versace předváděla také Kaia Gerber, dcera Cindy Crawford

Když po skončení přehlídky zhasla světla, aby se poté znovu rozsvítila a ukázala na Carlu Bruni, Claudii Schiffer, Naomi Campbell, Cindy Crawford a Helenu Christensen, publikum náhle oživlo. Lidé se zvedali ze sedaček, aby tento moment zachytili, a pět žen v malém okamžiku zastínilo vše, co bylo předtím. O jejich statusu se současným hvězdám může jenom snít – přestože například popularita Kendall Jenner nebo Gigi Hadid už nějakou dobu trvá, je otázkou, jestli by se daly nazvat ikonami.

Nina Marker pro Versace SS18

Bratr Donatelly Versace zemřel před dvaceti lety. Až do letoška zůstal archiv zavřený, při příležitosti výročí ale návrhářka oprášila jeho nápady. Některé převzala úplně, zatímco jiné musela upravovat. “Nějaké styly byly zastaralé, měly příliš úzký pas nebo ramena. Nikdo se už dnes nechce v oblečení cítit nepohodlně – možná jen já,” vysvětlovala pro deník Financial Times.

A jaký byl výsledek?