Sneaker festival Teniskology 20. a 21. října vstoupí již do 3. ročníku. Díky dvěma předchozím událostem získal pověst kultovního eventu, jehož význam daleko překračuje hranice České republiky – je totiž největším festivalem tenisek ve Střední Evropě. To, že v Teniskology moc dobře vědí, jak uspořádat akci, která je stejně cool, jako tenisky samotné, dokládá mimo jiné i to, že v loňském roce získala dvě prestižní ceny Czech Events Awards za nejlepší veletrh a nejlepší koncept eventu.

Na co se ale můžete těšit letos? Kromě stovek úchvatných modelů také na ikonické interiéry obchodního domu Kotva navrženého v 60. letech manželi Machoninovými. Právě cit na jedinečná designová místa, je to, co Teniskology kromě bot milujeme. V loňském roce byl touto formou například zpřístupněn industriální areál Pragovky, letos se teniskami rozhýbe obchodní dům v samotném srdci Prahy!

Ten bude až po strop zaplněn nejnovějšími streetovými trendy, včetně limitovaných edicí. Kromě 4. patra bude zpřístupněné i 5. a 6. patro, kam se jako návštěvníci obchodního domu běžně nedostanete. Chybět nebudou ani hudební a sportovní vystoupení či kapka streetartu. Dozvíte se také více o sneaker kultuře od historie po dalekou budoucnost, navštívit můžete i talks s influencery a dalšími zajímavými osobnostmi či diskuzní panely.

Nic vám také nebude bránit v tom, abyste předvedli i vlastní kreativitu. Můžete ji ukázat na interaktivních a zábavných workshopech ze světa tenisek. Seznámíte se i s cool inovacemi z digitálního světa a chybět nebudou ani bary či možnost výběru z gurmánských zážitků. A na závěr samozřejmě proběhne after party, na které můžete předvést, jak moc neposlušné tenisky máte.

Věhlas teniskové kultury se kromě zakladatelů Teniskology Fabrice Biunda a Yemiho A.D. tentokrát opět rozhodli podpořit populární guru. Street kulturu, hudební scénu a sport letos budou reprezentovat Klára Vytisková či Dalyb (ti si na akci také zahrají), Lukáš Vácha a Tomáš Berdych. Z bohatého hudebního programu dále vybíráme Emmu Smetanu, DJ Wiche, Viktor Sheen, Annet Charitonovou či Calin.

Vstupenky na Teniskology zakoupíte v předprodeji i na místě za cenu 190 korun.