Mary Katrantzou

Mary Katrantzou (na úvodní fotce) pochází z Řecka, studovat ale jela do Ameriky a nyní již nějakou dobu tvoří v Londýně, kde prezentuje kolekce stejnojmenné značky. Ta letošní se nesla ve znamení balonových sukní a kostkovaných vzorů. Jak je vidět, barev se rozhodně nebojí – občas je ale potřeba si na chvíli odpočinout od minimalismu, ne?


Isa Arfen

Další zástupkyní ženských návrhářek je Isa Arfen – značku založila v roce 2011 Italka Serafina Sama. Původně pochází z Ravenny, ale podobně jako Mary Katrantzou se za módní kariérou přestěhovala do Londýna. My jsme se zamilovaly hlavně do nekonvenčních střihů jejích modelů.


Simone Rocha


Jméno Simone Rocha už jste možná zaslechli, v Londýně patří ke stálicím. Kolekci na jaro/léto 2018 pojmula ve viktoriánském stylu a nadýchané retro oblečení předváděly mladě a nevinně vypadající modelky. K tomuto motivu ji inspirovalo mateřství, má totiž skoro dvouletou dceru, která si začíná hrát s jejími starými panenkami.

J.W. Anderson

Jonathan Anderson se tak jako trojice návrhářek do Londýna přesunul – tentokrát se Severního Irska. Mladý návrhář má za sebou už mnoho úspěchů, získal ocenění na British Fashion Awards a spolupracoval například s Versace a Topshopem. Hlavně se ale věnuje své vlastní značce J.W. Anderson, a přestože ze začátku navrhoval jen pánskou módu, nyní se zaměřil také na womenswear. Celou přehlídku si můžete prohlédnout na jeho Instagramu: