Mladí módní fotografové, o kterých ještě uslyšíme

/ Redakce Foto: Ronan McKenzie, Campbell Addy, Harley Weir

Ikonami módní fotografie byli až doposud velikáni typu Mario Testino, Juergen Teller nebo Patrick Demarchelier. Jejich práce zůstává nadále geniální, ale do popředí se dere nová generace, která má zase trochu jiný náhled na svět. Kdo tedy jsou fotografové a fotografky budoucnosti?

Ronan McKenzie

Ronan McKenzie vyrostla v Londýně a na univerzitu chodila jen několik týdnů, než se začala fotografii věnovat na vlastní pěst. Na svých snímcích zobrazuje na rozdíl od tradičních módních fotografů hlavně diverzitu, tedy modelky různých velikostí a typů pleti. Přestože často fotí módní editorialy, zajímají ji více konkrétní osoby než oblečení.

Harley Weir

Mladá fotografka Harley Weir často fotí kampaně pro Stellu McCartney, Balenciagu nebo Céline. Podobně jako Ronan McKenzie se soustředí na ženskost v netradičním světle. Když zrovna nepracuje na editoriálech pro Vogue, AnOther nebo Dazed and Confused, cestuje do problémových částí světa jako je Gaza, Calais nebo Západní břeh, aby fotila portréty.

Campbell Addy

Fotograf Campbel Addy se narodil do silně nábožensky založené rodiny, která neunesla jeho homosexuální orientaci. V sedmnácti letech proto odešel z domova a o několik let později si začal plnit sny – kromě fotografování rovnou založil vlastní časopis s názvem Nii Journal. Ten se skrze vizuální formu zabývá otázkami kulturní identity, rasovými problémy a náboženstvím, tedy vším, s čím se Addy ve svém životě vyrovnával.