V pondělním článku jsem shrnula obecné poznatky, které jsem díky svým čtyřem dnům v Barceloně načerpala. Dala jsem vám tipy na procházky, nákupy i tradiční jídla či pití.

Dnes se ovšem podíváme na módu, kterou lze v ulicích tohoto překrásného města potkat, a že se máte na co těšit. Je ovšem důležité vzít v potaz, že Barcelona je multikulturním (skoro dvoumilionovým) městem, a tudíž není možné soustředit se pouze na módu místní.

Mladí lidé zde chodí oblečení především do výraznějších barev, slečny kombinují džínové či jinak barevné šortky s elegantními topy v jedné barvě.

Starší generace vsází na pohodlnost a volí především šaty přepásané úzkým páskem či volné kalhoty. Záležet si ovšem obě skupinky nechávají na doplňcích, jako jsou velké klobouky, náhrdelníky a náramky nebo zajímavá taška.

IMG_6144

 Španělky nejsou vůbec líné vytvářet si na hlavě zajímavé účesy, vsází především na copy doplněné o živé květiny, drdoly či rozpuštěné vlasy navlněné pomocí kónické kulmy a zdobené výraznější čelenkou. Většinou je potkáte v pohodlných teniskách, dámy zvládají brázdit ulice ve vysokých podpatcích s opravdovým přehledem.

IMG_6417

Módou zde žijí i pánové, já jsem z nich byla opravdu překvapená, jelikož jde dobře poznat, že nad tím, co ráno vytáhnout ze skříně, opravdu alespoň trochu přemýšlejí.

A také vám nesmím zapomenout ukázat další unikát – oblek nošený za každé situace.

IMG_6128

Mému fotoaparátu neunikla ani zástupkyně nejmladší generace. I přesto, že na první pohled ze Španělska nepochází, nutno dodat, že její styl už v takto nízkém věku mezi lidmi na přechodu pro chodce jednoznačně vynikal.

IMG_6450

Foto: Soukromý archiv