Límec až ke krku

Na halenkách i šatech, čím menší výstřih, tím víc je teď sexy. U halenek to mohou být malé stojáčky, u košil velké řasené límce s vázačkou, u šatů zase obrovské mašle. Dojem „sešněrování“ podtrhnou i vázanky, mašle nebo fiží.

Šperky

Ze šperků vedou jednoznačně perly a kýčovité barevné skleněné přívěsky. Ideálně obojí dohromady. Volánový límec s vázankou doplňte náušnicemi, přes stojáček můžete obléct těsný choker nebo náhrdelník. Nebojte se překombinování, jednoduchost můžete zachovat ve spodní části outfitu a botách.

Barvy a materiály

Oblečení ve viktoriánském stylu se letos na přehlídkových molech i v ulicích objevovalo snad ve všech barvách, od sofistikované černo-bílé kombinace, po šílené barevné kreace Gucci. Extra efekt dodávají stylu květinové potisky a výšivky, volány, krajka, brokát a šifon.

Boty

Abyste nevypadala jako vosková figurína, měl by se outfit „srazit na zem“ nějakým silným kontrastním prvkem. Mnoho street stylových hvězd volí těžké šněrovací boty a síťované punčochy, díky nimž získá look punkový nádech. Elegantnější variantou mohou být lodičky s výraznou přezkou ve stylu Manolo Blahnika nebo „Mary-Jane“ balerínky s páskem přes nárt.

Silueta

Celková silueta by měla být co nejvíce neforemná – tenhle trend se snaží vaše křivky schovat. Pomůžou mu k tomu šaty ke krku s dlouhým rukávem, délkou po kolena a volnou siluetou nebo přiléhavá košile s objemnou sukní či kalhotami.