Od redaktorky k návrhářce

Rodným jménem Kate Brosnahan začínala jako redaktorka magazínu Mademoiselle, kde se už tehdy věnovala doplňkům. Později se s přítelem odhodlala založit svou vlastní značku kabelek. Název vznikl spojením jejího jména a partnerova příjmení. Andy Spade opustil práci v reklamě a vrhl se s budoucí manželkou do budování bysnysu, který později konkuroval velkým módním domům.

Kabelka jako kult

“Když se dvě ženy potkaly na ulici a viděly, že obě drží kabelku Kate Spade, pokynuly na sebe ve znamení, že jsou na stejné vlně. Bylo to velmi chic,” prohlásila jednou módní reportérka deníku Wall Street Journal. Značka po startu v roce 1993 zažila strmý vzestup a úspěch vydržel i v novém tisíciletí. Její designy si oblíbila například Kate Middleton a zahrály si ve filmu Ďábel nosí Pradu.

Čistý styl místo komplikovanosti

“Kabelky jsou příliš komplikované,” říkala Kate Spade o trhu v devadesátých letech. Pustila se tak do navrhování kousků v minimalističtějším stylu, a právě jednoduchá černá kabelka ji posunula do módního mainstreamu. Zapojovala však také hravost, kromě originálních korálkových aplikací často používala jasné barvy, jako je růžová nebo modrá. Kabelky z dílny Kate Spade jsou populární dosud. Podívejte se, jakými se Kate proslavila!

Foto: Elle, Katespade.com, Business Insider