Módní fotografové, které možná neznáte a měli byste

/ Redakce Foto: Charlotte Rutherford

Kdo stojí za vašimi oblíbenými kampaněmi? Kromě stylistů, modelek a designérů jsou to také fotografové, na něž se občas zapomíná. Éra klasických fotografů skončila, nejvíc „hip“ umělci se přesouvají na alternativní média a sociální sítě, hlavně Tumblr a Instagram. Tohle je náš výběr těch nejneotřelejších, nejzajímavějších a nejnadanějších z nich.

Joshua Woods

Úspěšný fotograf z newyorského Harlemu se ve svých fotografiích zaměřuje na tělesné znaky, které bychom běžně považovali za vady na kráse. Jeho práce se objevily třeba v New York Times, Vogue, W Magazine, Dazed, i-D a dalších časopisech.

Instagram @joshuawoods

Jamie Hawkesworth

Jamieho fotky se pohybují na pomezí módní a dokumentární fotografie. Britský fotograf má za sebou spolupráci třeba s Alexandrem McQueenem nebo značkou Miu Miu.

Instagram @jamie.hawkesworth

Lea Colombo

Teprve devatenáctiletá fotografka žijící v Paříži tvoří nádherné zasněné fotky s vintage nádechem.

Instagram @leacolombo

Harley Weir

Fotografie Harley Weir se věnují detailům, ústředními tématy jsou tu mládí a také sexualita, kterou se fotografka snaží zachycovat neobvyklým způsobem.

Instagram @harleyweir

 

Charlotte Rutherford

Charlottiny fotografie jsou ironicky kýčovité, barevné a neuvěřitelně zábavné. Modelky na nich vypadají jako z jiného světa a téměř donutí člověka zpochybňovat svůj vkus. Charlotte je také režisérkou a stojí například za klipem k písni Criminals od kapely MS MR.

Instagram @charlie__chops