Je ne sais quoi není jen tak: Jak se o sebe starají Francouzky?

/ Redakce Foto: W Magazine, Pinterest, Instagram

Ani po tom, co bylo o jejich módním a životním stylu napsáno několik knížek a jejich chic outfity zaplavily Instagram, nás styl Francouzek nepřestává bavit. A vlastně i trochu fascinovat. Máme pro vás další dávku tipů, jak si trochu z jejich pověstného “Je ne sais quoi” osvojit.

Francouzky mají kolem sebe tak zvláštní fluidum, že se všechny ženy z celého svět neustále snaží přijít na to, čím to je a jak je to možné. Make-up moc neřeší, účes taky ne. Vlastně neřeší nic. Jen to, jakou knihu si přečtou a jaké červené víno si k ní nalijí.

Jsou to nomádky, intelektuálky, osudové ženy a k tomu ještě mají styl. Jak to ale je doopravdy?

Vypadat, že je vám všechno jedno a takhle dokonale vypadáte vlastně úplně omylem, dá hodně práce. A sklenička vína denně? Ani to prý není tak úplně pravda.

Francouzky si udržují postavu především pobíháním po městě. Stačí prý půl hodinky denně a jste fit. A víno pijí prý výjimečně. Většinou jednou za týden. A stejně tak je to i s bagetami.

Francouzi mají pravdilo, že za den musí sníst alespoň 11 kousků ovoce a zeleniny. Jedí navíc 4 jídla denně – snídaně, oběd, svačina, věčeře. A nikdy nejí mezi hlavními jídly.

Takže se nenechte zmást jejich dokonalou bezstarostností. Francouzky moc dobře vědí, co dělají, a svůj jídelníček i vzhled si hodně hlídají.

Extra péči pak věnují své pleti. Používají především kosmetiku z french pharmacy – z lékárny. Spoustu francouzských značek najdete i v našich lékárnách. Proti vráskám bojují pomocí večerních masáží obličeje a pořádné dávky termální vody ve spreji.

A co se oblečení týká, ani tady to není jen tak. Francouzky spoléhají na malé nezávislé značky, které rády vyhlédávají. Chtějí totiž, aby jejich oblečení dokonale odráželo jejich osobnost. Mezi ikony francouzského stylu tu stále platí Brigitte Bardot a Jane Birkin.

Každá francouzská žena je ale okouzlující také díky své inteligenci. Zajímat se o světové i domácí dění a číst kvalitní literaturu je pro ně stejně důležité, jako správný odstín rudé rtěnky.

A jaké Francouzky patří momentálně mezi ty nestylovější?

Jeanne Damas

Camille Charriere

Louis Follain

Camille RoweAnne-Laure Mais

Sabina Socol