Začněte tříděním

Vyhraďte si pár hodin na roztřídění veškerého vašeho oblečení. Pokud vezmete do ruky kousek, který jste na sobě měli všeho všudy dvakrát, ale ve skříni leží už dva roky, asi víte, že je čas ho poslat dál. Stejně tak věci, které vám nesedí a jen zbytečně zabírají místo. V létě se koná nespočet blešáků, na kterých lze oblečení prodat, nebo ho můžete darovat na charitu.

Noste jen “vaše” barvy

Ať už je vám dvacet nebo padesát, pravděpodobně už jste přišli na to, které barvy vám sedí. A všichni máme ve skříni oblečení, které se nám sice vážně líbí, ale stejně víme, že si ho nikdy nevezmeme na sebe, protože se v něm prostě necítíme dobře. Až si budete příště kupovat nový kousek, zeptejte se sami sebe, jestli je ona barva právě ta vaše. Nesnažte se za každou cenu nosit greenery třeba jen proto, že je právě v kurzu.

Nenuťte se do určitých střihů a stylů

Někdo má rád nenápadné, basic oblečení, někdo výrazné a extravagantní, kulaté nebo véčkové výstřihy… Můžete dodat cokoli dalšího. Držte se svého stylu, nepořizujte si proto například overal, když víte, že overaly nenosíte. Položte si před koupí stejnou otázku jako u barvy.

Kvalita před kvantitou

Tento bod musel dříve nebo později přijít a asi ho není třeba dále vysvětlovat. Všichni moc dobře víme, že to tričko za dvě stovky, které vypadá, jako že se za dva měsíce rozpadne, se opravdu za dva měsíce rozpadne.

Univerzální oblečení je výhrou

Dejte si pozor na to, aby základy vašeho šatníku jako džíny, trička, košile nebo kabát, byly vždy univerzální. Často se stává, že kvůli barevnému nebo vzorovému detailu oblečení poté nelze zkombinovat s většinou ostatních kousků. To neznamená, že řešením je oblékat se jednobarevně a bez vzorů, chce to ale předem přemýšlet, co s čím půjde dohromady.