Talentovaná a cílevědomá dvojice mladých žen, pákistánská muslimka a libyjská židovka, se potkala na svatební hostině. Velice rychle našly společnou řeč především díky podobným zájmům v umění a netrvalo to ani tři měsíce a založily společnou značku A Peace Treaty.

Tomu všemu předcházelo Danino studium na Parsons a stáž u DKNY. Farah se v té době ponořila v Londýně do tajů ekonomie a začala se zajímat více o práva žen na různých kontinentech. Stejně tak se zapojila do humanitární pomoci v zemích třetího světa. Poté ovšem přišla na řadu již zmiňovaná svatba Danina bratra a společné založení značky v roce 2008, jejímž cílem je i podpora talentovaných řemeslníků – artisanů v politicky nestálých zemích (např. Pákistán, Bolívie, Indie, Nepál, Peru či Ekvádor) a zachování tradičních výrobních postupů.

Značka v dnešní době spolupracuje s mnoha řemeslníky, kteří se zaměřují především na ručně vyráběné šperky, šátky a různé interiérové dekorace. Zboží je nabízeno ve stopadesáti obchodech po celém světě. Ty největší najdete v Los Angeles, New York City a Londýně, nechybí ani obchod internetový.

Každoročně se dvojice zaměřuje na navrhování kolekce šperků vytvořenou odlišnou technikou z určitého regionu, kterému hrozí zánik. Znamená to celoroční cestování, studium místních tradic a zvyků, ale i sledování výrobních postupů. Jejich poslední kolekci šperků s názvem Villa Bambola II předcházel dlouhodobý výzkum antické civilizace, prvků světových náboženství – židovství a islámu – a jejich vliv na Libyi v 60. letech. Zajímaly se výhradně o vliv italské renesance na zdejší umění a vývoj architektury – minarety, malované kachličky, mozaiku, klenby i fresky.

Šperkům vládne kontrast mosazi a polodrahokamů jako je opál, lapis, onyx či ametyst. Jejich spojení vytváří dojem exkluzivity a dokonalosti. Celá kolekce je doplněna o různé další prvky, jako je mřížkování, peří či listy palem. Viditelná je i inspirace libyjskými čajovými soupravami a tradičními medailonky a tácy, nechybí třásně a arabské hamsa symboly ochrany. V příštích několika měsících hodlají mladé dámy své portfolio rozšířit o výrobu dek, polštářů a záclon.

Foto: Pinterest.com