Často ovšem s koncem léta sáhneme po takovém kousku, který se pyšní zajímavým vzorem a hřejivost nás začne zajímat až o několik týdnů později. A přesně takové šátky – chlubící se především originálním a nepřehlédnutelným designem, který nás zahřeje alespoň na duši – jsou nyní k dostání díky francouzskému módnímu domu Dior.

Jistě pro vás nebude tolik těžké vybavit si první kolekci, konkrétně přehlídku haute couture v červenci roku 2012 pro tuto značku, kterou měl v rukách nový kreativní ředitel Raf Simons. Ano, byla ohromující a také plná života v podobě rozkvetlých květů. Odehrávala se v pěti různých místnostech, jež oddělovaly zdi. Ty byly od podlahy až ke stropu pokryty velkolepou instalací z orchidejí, růží, pivoněk i fialových zvonečků navozující tu pravou atmosféru dokumentující život květu jednotlivých rostlin.

A jsou to právě tyto živoucí instalace, jež inspirovaly k vytvoření limitované edice pěti hedvábných šátků, jejichž potisk přesně dokumentuje a jakoby prodlužuje délku života květu, který je pouze přenesen do abstraktnější podoby s nádechem minimalismu. Každý z nich je ručně potištěn na hedvábnou tkaninu, vždy po jedné barvě a okrajům nechybí ruční zpracování, přesně jako je tomu v případě couture módy. Všem se tedy naskýtá šance koupit si jedinečný kousek dějin tohoto domu. Na jednotlivé šátky se můžete podívat na oficiálních stránkách Dior.

Foto: Pinterest.com; Dior.com