Vždy se nemohu dočkat dalšího z originálních nápadů, díky kterým vznikají prostory pro samotnou přehlídku. V minulosti to bylo letadlo či podmořský svět, nyní se Karl Lagerfeld pustil do myšlenky aranžovat fantazijní zahradu, která přítomným obdivovatelům rostla doslova před očima. A nechyběl ani její zahradník.

Úvodní modely, ovládla monochromatická myšlenka, k vidění byly především prodloužené tuniky nebo saka v kombinaci se sukní nad kolena v oranžovém, žlutém, růžovém či tmavě modrém provedení.

chanel03

Poté přišly na řadu kabátky a typická saka různých velikostí zdobená výraznými límečky, kterým po celou dobu asistovaly romantické pokrývky hlavy. Karl vsadil v této pasáži především na černobílé kombinace.

Ty ovšem záhy vystřídaly výraznější kousky, reprezentované sukněmi spadlými pod linii pasu a doplněnými o krátké topy s knoflíky nebo třásněmi.

chanel15

To nejlepší bylo právě před námi a na řadu přišly překrásné zdobené modely, které se třpytily na metry daleko. Většinu z nich ovládly květinové 3D aplikace, kterým se povedlo přenést „obyčejné“ šaty na úplně jinou úroveň.

chanel45

Pak už šlo všechno rychle, vrátily jsme se zpátky k černobílým jednodušším variantám, sukním do půlky lýtek, přezdobeným pokrývkám hlavy a nejedněm šatům vhodným na červený koberec.

chanel58

Vůbec si nedokážu představit, kolik času muselo trvat, vyrobit poslední model tvořící peplum top a překrásnou zdobenou sukni s vlečkou, který byl navíc doplněn dlouhými rukavičkami a kloboukem.

chanel72

Asi dlouho, ale na tom vlastně moc nezáleží. Díky příchozímu usměvavému králi haute couture rozdávajícímu vzdušné polibky na všechny strany, jsme se zas a znova utvrdili v tom, že lidská fantazie nemá hranic.

Foto: WWD