Možná si říkáte proč právě Skotsko, ale vše pěkně od začátku. Hlavní inspirací celé kolekce se stala romantická zápletka Coco Chanel s vévodou z Westminsteru, kterého zde Coco potkala v roce 1923. Vztah nevydržel, ale módní inspirace ano. Coco zbožňovala zdejší prostředí, rybaření, lov a dlouhé podzimní procházky. Tento prvek ovšem nestačil.

K dokončení své vize a vlastně celého příběhu si Karl vybral jednu z největších osobností Skotska a zároveň i Francie – královnu Marii Stuartovnu, jejíž život byl naplněn mnoha milostnými dobrodružstvími, ale bohužel i tragickou smrtí, kdy byla popravena v roce 1587. Tato kombinace na první pohled nesouvisejících příběhů vnesla do prostředí fantastickou kombinaci.

Místem prezentace kolekce byl zvolen palác LinLithgow z 15. století, ve kterém se Marie Stuartovna narodila. Na všechny tak mohla dopadnout pravá atmosféra, která byla podpořena ikonickým skotským stylem.

Kolekci otevřela skotská modelka Stella Tennant, oděna do tartanového kabátu s dlouhou šedou zdobenou šálou. Následoval tvíd, kašmír, klasické úplety a cardigany. Typický kilt byl přetransformován do kabátků s peplum střihem, což se mi jeví jako geniální myšlenka.

Objevila se také Cara Delevigne, kterou zdobily šperky ve vlasech, výrazné brože, perlové náušnice a barety. K vidění byl samozřejmě károvaný vzor, nabírané rukávy, zdobené bílé límce kolem krku, vzorované punčochy a balonové sukně. Materiál doplňovalo peří, krajka a vlna. Celou kolekci tvoří 79 modelů, včetně sedmi pánských.