Chanel Pre-Fall 2013 Métier d’Arts

/ Redakce

Stále bychom měli mít na paměti dvě věci. To, že móda nikdy nespí a také, že je šíleně napřed. Ihned po oznámení spolupráce Karla Lagerfelda pro brazilskou značku Mellisa byla uvedena 4. prosince nedaleko Edinburgu kolekce, která reprezentuje období příštího podzimu.

Možná si říkáte proč právě Skotsko, ale vše pěkně od začátku. Hlavní inspirací celé kolekce se stala romantická zápletka Coco Chanel s vévodou z Westminsteru, kterého zde Coco potkala v roce 1923. Vztah nevydržel, ale módní inspirace ano. Coco zbožňovala zdejší prostředí, rybaření, lov a dlouhé podzimní procházky. Tento prvek ovšem nestačil.

K dokončení své vize a vlastně celého příběhu si Karl vybral jednu z největších osobností Skotska a zároveň i Francie – královnu Marii Stuartovnu, jejíž život byl naplněn mnoha milostnými dobrodružstvími, ale bohužel i tragickou smrtí, kdy byla popravena v roce 1587. Tato kombinace na první pohled nesouvisejících příběhů vnesla do prostředí fantastickou kombinaci.

Místem prezentace kolekce byl zvolen palác LinLithgow z 15. století, ve kterém se Marie Stuartovna narodila. Na všechny tak mohla dopadnout pravá atmosféra, která byla podpořena ikonickým skotským stylem.

Kolekci otevřela skotská modelka Stella Tennant, oděna do tartanového kabátu s dlouhou šedou zdobenou šálou. Následoval tvíd, kašmír, klasické úplety a cardigany. Typický kilt byl přetransformován do kabátků s peplum střihem, což se mi jeví jako geniální myšlenka.

Objevila se také Cara Delevigne, kterou zdobily šperky ve vlasech, výrazné brože, perlové náušnice a barety. K vidění byl samozřejmě károvaný vzor, nabírané rukávy, zdobené bílé límce kolem krku, vzorované punčochy a balonové sukně. Materiál doplňovalo peří, krajka a vlna. Celou kolekci tvoří 79 modelů, včetně sedmi pánských.

 

0 Comments

    Leave a Comment