A velká očekávání všech svých obdivovatelů splnil do posledního puntíku. Celou svoji myšlenku totiž založil na novodobém příběhu Tisíce a jedné noci, myšlenku moderního a romantického Orientu, kterému vládnou protiklady – západ a východ, dnešek a zítřek, pravé a falešné. Interiér nejvyšší budovy světa Burj Khalifa, která se nachází v Dubaji, vyšperkoval do detailu.

Příprava, jež zahrnovala vytvoření prostředí oázy, trvala přes dva měsíce. Karl se snažil vytvořit místo, kam zapadnou palmy, kaktusy, světlé beduínské stany s polštářky, rohože i vodní dýmky a především zlaté přehlídkové molo umocňující celkovou atmosféru pouště.

Na mole se tentokrát prezentovalo přes 80 modelů s jasným posláním: „Toto oblečení je určené ženám po celém světě bez rozdílu“, připomenul kreativní ředitel. Ten zvolil pro svoji nejnovější kolekci zase úplně jiné prvky, než na které jsme zvyklí. Modelkám nechal nakulmovat vlasy a oblékl je především do bílé, tmavě modré, černé a zlaté barvy.

Desktop200

Průsvitné materiály vytvářely díky bohatému vrstvení zahalené nepříliš výrazné siluety, které zdobily metalické výšivky a husté vzory. Ty se objevovaly nejen na harémových kalhotách, kterými by nepohrdl ani samotný Aladin, ale také na tunikách, dlouhých cardiganech, volných šatech či květy posetých kabátech a sukních.

Modely ani tentokrát neminuly třpytivé odstíny, masivní náhrdelníky a pásky, které z prvních řad kontrolovala například Dakota Fanning či Tilda Swinton.

Koláže377

Foto: WWD