O Rafu Simonsovi, kreativním řediteli módního domu Dior, se často povídá, že je spíše rozumovým než emocionálním člověkem. V jeho poslední haute couture kolekci si tímto tvrzením ovšem nejsme vůbec jistí.

Napovídá tomu už jen pouhé rozhodnutí, respektive snaha, o propojení tří velkých desetiletí – romantických padesátek, experimentálních šedesátek a divokých sedmdesátek. Na to vše dohlíželi hosté v čele s Natalií Portman, Elizabeth Olsen nebo Evou Herzigovou.

eva-herzigova-sf

Modelky reprezentující tři dekády se uskupily na poměrně velkém prostoru a v několika patrech vytvořených díky bílému lešení, jež doplnily růžové koberce a také schody. Modely byly prezentovány jeden za druhým, v jednom momentu bylo na „mole“ hned několik jemně nalíčených dívek s vlasy sepnutými do culíku zdobeného plastovou sponou a příčeskem.

dior-bksg03

Lacině vzhlížející latexovou obuv vyrovnával pro tentokrát Simons pomocí roztomilých třpytivých minišatů, které jednou za čas doplnil o umělohmotné zdobené kabátky vhodné do nepříznivého počasí.

dior-023

Během dvanáctiminutové přehlídky jsme se ovšem dočkali také mixování geometrických tvarů na kombinézách tvořících druhou kůži, nezklamali nás ani třpytivé aplikace, barevná krajka nebo nášivky.

Šaty s bočními průstřihy doplněné o kovové spony v místě pasu na nás působily bohužel docela rozpačitě, záhy je ovšem nahradily typické diorovské objemné sukně pro princezny jdoucí ruku v ruce s krátkými topy.

dior-008

Energie zbyla i na neonově zelenou, oranžovou a kanárkově žlutou a Raf přidal také několik modelů, které už má v této chvíli řada celebrit zamluvených na červený koberec. Tak třeba tyto modré tipuji jako jednoho z hlavních favoritů.

dior-036

Co by to bylo za Dior kolekci bez květinových aplikací, blyštivých náhrdelníků, dlouhých vest se zajímavým lemováním a také několika jednoduchých modelů, které prokládaly pruhované sukně s několika spodničkami.

Bohužel i přes to všechno, nám celá kolekce, na kterou se můžete podívat zde, přijde až nepřirozeně nesourodá, s velkou snahou vymezit se oproti ostatním pomocí návratu do minulosti. Ta už je ovšem dávno pryč a my bychom byli možná radši za poklidnější kreace.

Foto: WWD