Je jasné, že jednou z těch nejočekávanějších byla přehlídka britské ikony Burberry Prorsum. Hlavní návrhář Christopher Bailey tentokrát ukázal tvář odhalující jeho romantickou duši. Předvedl kolekci, která lze definovat několika slovy…sladká, jemná, oblá. “Chtěl jsem být velmi jemný a velmi něžný”, řekl Christopher Bailey po skončení samotné přehlídky. Skutečně tato slova lze jen potvrdit. Barevná paleta nemohla být sladší a materiály typu kašmíru nebo semiše jemnější na pohled i dotek. Navíc pro výrobu šatů zvolil Christopher romantickou krajku odhalující kalhotky s vysokým pasem, které byly mimořádně populární v době našich babiček. Celá kolekce mě rozhodně nadchla pro svůj optimismus, ženskost a pozitivní energii, kterou po dlouhé zimě hledáme všude a ve všem, tedy i v módě.

Burberry Prorsum jaro-léto 2014

Burberry Prorsum jaro-léto 2014

Další romantickou kolekcí byla bezesporu ta, kterou předvedla návrhářka Alice Temperley. “Celá má kolekce je o romanci, sicilském snu a tropické atmosféře Středozemí”, zdůraznila Alice. Růžová dle všeho bude opět hitem i příštího jara a léta a tak mnoho slečen milující Barbie tato zpráva nadchne. Nicméně po nespočetném zhlédnutí této kolekce si nejsem jistá, jestli se mi vlastně líbí. Na jedné straně máme princeznovské šaty, které připomínají cukrovou vatu a na druhé straně mix leopardího potisku a šifonových květů. Tato kombinace působí spíše vražedně než vkusně. Pokud budete kolekcí procházet, ucítíte, jak silně se mění vaše emoce. Chvílí se rozněžníte nad jemností a lehkostí bytí a chvílí na vás vyjede růžový tank v podobě monstrózní sukně i topu, který sice skryje všechny vaše nedostatky, ale zároveň z vás vytvoří tzv. almaru. Kolekce Temperley London budí zkrátka rozpaky.

Temperley London jaro-léto 2014

Temperley London jaro-léto 2014

Matthew Williamson je nyní více známnější jako spolupracovník značky Lindex nebo Toni&Guy. Jeho jméno je nyní úzce spojováno i se sociálními médii. Na instagramu je to hotový král, ale jeho kolekce pro příští jaro a léto se paradoxně vrací zpět do roku 1997. Dominantní barvou kolekce se stala sytě oranžová a látky, jejichž vzdušnost nelze přehlédnout. Z kolekce je onen krok zpět do minulosti hodně cítit. Do některých modelů musí žena skutečně dozrát a to nejen věkově.

Matthew Williamson jaro-léto 2014

Matthew Williamson jaro-léto 2014

Co by byl londýnský týden módy bez britské legendy Vivienne Westwood. Její přehlídky už dávno nejsou o “fashion”, ale o skutečné exhibici a vyslovení politického názoru. I letos tomu nebylo jinak. Přehlídku otevřela modelka Lily Cole tancem. Poté nastoupily modelky s pomalovanými obličeji a načesané ve stylu Marie Antoinette. I tato kolekce je jen pro skutečné milovníky módy, kteří umí nosit extravaganci s grácií a noblesou stejně jako její stvořitelka.

Vivienne Westwood Red Label jaro-léto 2014

Vivienne Westwood Red Label jaro-léto 2014

Co přinese týden módy v Miláně, budeme opět bedlivě sledovat. Nenechte si ho ujít u nás na Iconiq.cz.

Foto: WWD; Facebook.com