Na návštěvu pražského butiku Dior jsem se těšila velmi. Moji pozornost si získaly především šperky od Victoire de Castellane, kterou považuji za jednu z nejtalentovanějších šperkařek na světě, a která navrhuje pro Dior od roku 1998.

Kolekce šperků jsou v butiku umístěny jak pod točivými schody, kde doplňují šaty Rafa Simonse, tak i ve speciálním elegantním salonku v prvním patře.

Limitované květinové kolekce mají v salonku své místo ve speciální vitrínce s designem zmenšeného  luxusního sálu, kde se vystavují na miniaturách papírových taštiček a krabiček s logem Dior. Roztomile krásná podívaná, kterou stojí za to si užít. Detailně propracované květinové prsteny z kolekce Rose Dior Bagatelle jsou uměleckým dílem od Victoire de Castellane, které existují exkluzivně v limitovaném počtu. Jemnější variantou jsou pak prsteny a náušnice s motivem růže z kolekce Rose Dior. V salonku se rovněž můžete pokochat i kolekcí hodinek.

Naproti němu je místo pro maximalistické náhrdelníky a náramky z perel či kovu ve tvaru květů, které zaujmou opravdu už jen na letmý první pohled.

Pod točivými schody je ve vitrínce umístěná kolekce šperků pro milovnice jednoduchosti. Čisté linie prstenů, jejichž inspirací byla pro Victoire květinová větvička s trny, doplňují minimalistické řetízky a náramky. Dobrá zpráva pro ty, kteří touží po šperku od Diora, ale v jejich rozpočtu jsou omezenější prostředky. Tato kolekce je cenově velmi dostupná.

A kdo je Victoire de Castellane?

Francouzka Victoire de Castellane je umělkyně a šperkařka s aristokratickými kořeny. K designu ji přivedla její babička Sylvia Hennessy, která se stala i její velkou inspirací. Jako první oslovil Victoire ke spolupráci Karl Lagerfeld, která trvala více jak 14 let pod vlajkou Chanel. Od roku 1998 pracuje právě pro značku Christian Dior, a i díky jejímu talentu se butiky Dior Joaillerie, zaměřené striktně na šperky, otevřely již v 17 zemích světa. Nejraději pracuje s opálem, kamenem, jehož barevná škála ji připomíná vnitřní energii a žár. Žije s manželem a čtyřmi dětmi v Paříži.

Foto: archiv Dior, Kamila Písaříková