Psal se rok 1925 a pod rukama Adele Fendi vznikaly unikátní kožené kabelky, měly perfektní tvar a k jejich výrobě bylo potřeba přesně 1328 stehů. A právě tento typ kabelky tvoří jednu z osmi kousků znovuzrozené kolekce New Selleria 2013, kterou si vzala na starost kreativní ředitelka doplňků firmy Fendi Silvia Venturini.

Kolekci s podpisem historie tvoří osm různých typů kabelek, které jsou pojmenovány podle zakladatelky značky (Adele 1328), jejích pěti dcer (Franca, Paola, Carla, Alda a Anna) a v neposlední řadě nechybí ani dvě ikonické typy kabelek (Baguette a Peekaboo).

Adele 1328 je buclatou praktickou kabelkou s rozšířenou spodní částí a krátkým uchem. Franca je o poznání zdobenější a také hranatějšího tvaru, Paola se chlubí nápadnou přeskou, kabelku Carla oceníte pro její větší obsah a delší ucha, které dáte snadno přes rameno. Jednoduché psaníčko Alda si lze lehce splést s koženou peněženkou, to Anna podobu kabelky netratila a pyšní se jednoduchým a efektním prošíváním. Ikonické kabelky Baguette a Peekaboo není snad potřeba ani představovat.

Při této příležitosti bylo také natočeno krátké video pojmenované Adele´s Dream, které si vzal na starost Luca Guadagnino. Povedlo se mu v něm spojit dva na sobě nezávislé italské poklady – módu a filmové umění.

Foto: Pinterest.com