Mezinárodní módní přehlídka britské značky F&F se odehrála 3. dubna, během které představila svoji vizi následujícího podzimu a zimy. Přehlídku navštívilo téměř 600 hostů z celé Evropy, mnoho známých osobností a nechyběli ani zástupci naší republiky včetně úspěšných blogerek.

Stejně jako v loňském roce vyrostl na nádvoří historické budovy Somerset House velký přehlídkový stan, v jehož prvních řadách zasedly celebrity zvučných jmen, zahlédnout jste ale také mohli tvář Simony Krainové, Anety Vígnerové či Nikol Moravcové.

Po velkolepých přípravách a zhasnutí světel už ovšem následovalo představení dámské a pánské kolekce. Dámy letos hodlá F&F zahalit do jemné elegance kombinující pánské detaily. K vidění bylo rafinované vrstvení kabátů, sak a svetrů, štíhlé siluety i zkrácené délky. Paleta barev se nese v duchu tlumených tmavých odstínů, ale nechybí ani zábavné metalické prvky, šedá, béžová i starorůžová doplněná o květinové potisky.

Kabáty, dotek minimalismu i nadčasovost mísící se s aktuálními trendy dominují i pánské kolekci, stejně jako bundy a perfektně padnoucí obleky různých barev. Mužská elegance byla doplněna o méně formální prvky, jako jsou pleteniny, roláky nebo kožené kalhoty. Samozřejmostí jsou i grafické detaily, vzory rybí kosti a překvapivě i květiny. Tlumené barvy čas od času vystřídala barevnější košile či svetr lesklé struktury.

Foto: Archiv firmy