Ve čtvrtek 16. května se prostranství Somerset House v Londýně proměnilo na necelých patnáct minut ve středobod módy. Svoji kolekci podzim/zima 2013-14 zde prezentovala značka F&F. Této akce se s velkým očekáváním účastnily i české krásky, světoznámé topmodelky Tereza Maxová a Petra Němcová. Nechyběli ani zahraniční osobnosti, rugbista Thom Evans v doprovodu své sympatické přítelkyně a hvězdy seriálu 90210, kterou je černovláska Jessica Lowndes. První řadu také obsadila Denise Van Outen či Lauren Pope.

Přehlídka trvající bezmála patnáct minut nabídla pohled do nové dámské i pánské kolekce tohoto brandu. Pánská část nastínila především uhlazený styl, ale i základní neformální kousky pro každý den. Tvůrci se zaměřili především na klasické barvy. Obleky, kabátky, svetry s výraznými límci či kalhoty zdobila béžová, šedá, černá nebo tmavě modrá barva.

Do dámské části kolekce se promítla např. 40. léta, z materiálů byl použit šifon, žerzej či umělá kožešina, nechyběl trend transparentnosti. Zahlédnout jste tak mohli především široké kalhoty, vypasovaná sáčka i pouzdrové sukně doplněné o kožené prvky. Denim, vlněná tkanina, oversized svetry a saka nadhodily dojem městského neformálního stylu. Zjevná byla inspirace kolekcemi Victoria Beckham nebo Vivienne Westwood, doplněná o tlumené barvy – kobaltovou modř, smaragdovou, bordó, šedou, krémovou a také černou. Podpatky k vidění nebyly, nohám dominovaly černé „biker boots“.

Objemné vlasy ve formě natupírovaných loken a spíše přirozený make-up s důrazem na lehce kouřové líčení očí vyrovnalo spíše dramatičtější pojetí přehlídky, která ve mně evokovala přípravu na krutou zimu. Hluboké výstřihy halenek ovšem tuto moji nemilou domněnku záhy vyvrátily.

Foto: Archiv firem