Oblíbená módní značka Topshop přináší pro následující období velice bohatou dámskou kolekci, která je rozdělena do několika stylových řad. Všechny jsou inspirovány klasickým uměním s jistým nádechem modernizace. Nechybí v nich barevnost i černobílé provedení, neokoukané vzory i technologicky náročnější potisky.

Craft

Řada Craft, která čerpá inspiraci z kultovního filmu Čarodějky v podobě strašidelných lesních motivů a inkoustových květin modrých barev, se může pochlubit stavebními kameny v podobě PU kůže, jednoduchou siluetou i chlapeckým oblečením v nadrozměrných velikostech. Nechybí typické objemné plastické nášivky a mikiny z manšestru, které výrazně kontrastují vedle vzdušných šatů s gotickými motivy, výřezy, cvočky a výšivkami.

Margot svět

Hrdinky filmů Wese Andersona, Suzy a Margot, se promítly do řady Margot svět, pro kterou je typická kožešina, kontrastní manžety, minišaty i kabáty. Hlavním znakem je také kombinování různých typů materiálů a jednotlivých kousků oblečení. Za zmínku stojí určitě pouzdrové sukně s potisky doplněné o kratší úplet zhotovený z ok ve tvaru včelích pláství. Radost budou mít také fanynky plastických motivů, roztomilých mikin i bot s podrážkou na platformě.

Antverpy v devadesátých

Belgická škola konceptuálních návrhářů, inovace výtvarné formy, experimenty s různými technikami. Příběh této řady tvoří dokonale padnoucí oděvy ovlivněné pánskou módou, okořeněné o špetku avantgardy a o důraz na modernitu. Najdete v ní perfektně padnoucí kalhoty, ostře bílé košile, nahrbené kabáty. Využito bylo mnoho rozličných materiálů – mohér, pletená plsť, angora i flís stejně jako vinyl a leštěn. Celou řadu zakončují – v minimální barevné paletě – kvalitně zpracované motorkářské bundy, halenky doplněné o reliéfní zdobení či sportovní oblečení včetně batohů.

Foto: Topshop