Po absolvování Central Saint Martins v roce 1992 Giles Deacon spolupracoval s Jeanem Charlesem de Castelbajac v Paříži po dobu dvou let. Od roku 1998 byl po další čtyři roky návrhářem v Bottega Veneta a v Gucci Group. Díky těmto bohatým zkušenostem se mohl naplno věnovat tvorbě vlastních kolekcí.

V únoru 2004 Giles představil svou první kolekci na londýnském módním týdnu. Svůj velký úspěch dokázala tato kolekce i tím, že se obratem objevila v americkém, britském, japonském, italském i francouzském Vogue. Módní přehlídky se zúčastnily slavné topmodelky Karen Elson, Eva Herzigová a Nadja Auerman, čímž jí dodaly patřičný punc.

V listopadu 2004 a 2006 byl Giles oceněn jako „Nejlepší nový designer“ na British Fashion Awards. Následně získal ocenění Elle „Best New Designer“ a to v únoru 2005.

1bdc482949362aae3c527c102ca3915a

Poslední aktuální kolekce byla představena opět na módním týdnu v Londýně. Hlavní zpětná vazba kromě toho, že se do kolekce všichni zamilovali, byla ta, zda bude komerčně dostupná. Zdálo se to jako skvělý nápad spojit dvě věci v jedné kolekci, kterou si můžete prohlédnout zde.

Hlavním potiskem se stal ledňáček a zhruba 40 vzorů bylo k vidění na 90 kusech z celé kolekce. Nejdůležitějším aspektem bylo ukázat světu pratelnou módu na módním mole. Rozličné elementy, potisky a design byly vytvořeny exkluzivně pro tuto kolekci. Vzrušující koncept těchto módních kousků byl takový, že jde o oblečení vhodné i pro praní v automatické pračce. Zdá se to jako hloupost, ale přiznejme si, že není zrovna pohodlné stále běhat do čistíren. Přeci jen je nepotkáváme v každé ulici jako je to běžné například v USA. A často i díky tomu si danou věc zákaznice nekoupí.

Této kolekce se aktivně zúčastnila mimo jiné i úspěšná a mladá modelka Cara Delevingne, která během předvádění modelů vyplazovala jazyk na kameru puštěnou na vlastním telefonu a dobře se tím bavila. Vzory celé kolekce působily hravě, příroda z nich mluvila více než jen v podobě vzoru ledňáčka, ale rovněž díky větvičkám a trnům, které návrhář na šaty přenesl.

Cara Delevingne a Giles Deacon

Cara Delevingne a Giles Deacon

Velmi působivé kožené kalhoty se zipem na nohavicích, v barevném provedení ve spojení s šaty áčkového střihu divokých vzorů přináší slušivou a praktickou módu. Jedna z těch, které se dají skutečně nosit a dokonce prát v automatické pračce, to už stojí za velký zájem módních fanoušků.

Foto: Profimedia.cz; Facebook.com