Další krok v historii udělaly ručně pletené punčochy,které se staly moderními v 17. století.. Bohužel anglická Královna Alžběta I. odmítla tehdy udělit patent reverendu Williamu Leeovi na první pletací stroj, protože nebyla nadšena s kvalitou. Punčochy byly příliš hrubé ve srovnání s jemnými hedvábnými punčochami importovanými ze Španělska. William Lee tedy vylepšil svůj stroj tak, aby produkoval jemnější punčochy. Znovu byl však odmítnut. Lee  nakonec umírá zapomenut ve Francii, ale jeho bratr se vrátil do Anglie a začal formovat punčochářský průmysl. Odkaz Leea však zůstává živ dodnes. Jeho stroj pracoval na systému jehel, který je dodnes využíván ve strojích určených pro výrobu plně tvarovaných punčoch.

V roce 1940 bylo objeveno nylonové vlákno, jehož termoelastické vlastnosti umožňovaly permanentní tvarování punčochy zahříváním. V šedesátých letech začal trend punčochových kalhot. K jejich popularitě přispěla hlavně možnost zkrácení sukní jejich nositelek bez zjevného odhalení něčeho tak “nepatřičného” jako jsou podvazky.

Vyhlášenou značku těchto punčochových kalhot je značka Calzedonia, která ani v roce 2013 nezahálí a již dnes nám nabízí kolekci pro letošní jaro a léto. Tato kolekce je plná překvapení pro ženu, která je stejně tak romantická, jako je duší rockerka. Dámská kolekce nabízí hned tři linie. Ta první nese název Zahradní slavnost. Punčochy se nesou v romantickém letním vzhledu a přinášejí jemnou kombinaci pastelových barev s přírodními odstíny smetanové, oříškové a nugátové. Puntíky a květinové potisky doplňuje síťovaný vzor, výšivky a krajky, které vyzdvihují opravdovou ženskost.

Druhá linie Miami se nese v barvách fuchsiové, tyrkysově zelené a azurově modré se snoubí s neonovými detaily a výraznými potisky. To vše pro zdůraznění hravosti a veselé nálady, jež ladí k bezstarostnému Miami stylu.

Třetí linie Punkette lady je tak trochu punková kolekce stvořená pro odvážné a provokativní ženy. Nezbytná černá, svůdné prvky, řemínky, krajky, lebky a kůže jsou tu pro silné povahy. Ty nejodvážnější jistě zaujmou punčochy se vzorem tetování.

Jak je vidno, fantazii se v oblasti punčoch meze nekladou. Využijte toho k vyjádření vašeho osobního stylu.

 

Foto: PR firem