Marc Jacobs se nechal inspirovat luxusní a nonšalantní ženou, která cestuje napříč časovými pásmy, městy i exotickými končinami. Kolekce je plná kontrastů, geometrie a grafických motivů. Kolekci opět dominuje vrstvení stejně, jako tomu je u aktuální podzimní kolekce. Vrstvení vytváří strukturovaný, avšak harmonický dojem. Z pod šatů vykukují kalhoty ve zkrácené délce. Prodloužená varianta kalhot se mění na rozevláté bermudy a poté na volně střiženou kalhotovou sukni. Novým kostýmem léta Marc zvolil žakárové krátké šortky se sakem ze stejného  materiálu.

Jak již bylo řečeno, vrstvení je hlavním aspektem této mezisezónní kolekce. Přes dlouhé hnědo-modré šaty oblékněte krátké sáčko. Tričko s flitry a kalhotovou sukní doplňte o vestu. Zkrácené kalhoty oblékněte pod rozevláté tunikové šaty. Letní kabát bude dokonalý přes šaty do půlky lýtek. Vrstvení je základ, a proto jsou proporce úmyslně kontrastní, to znamená různé délky, které vytvářejí překvapivé kombinace a ve finále utvoří bohémsky uvolněný a vždy luxusní celek.

Kolekce Cruise 2013 nabízí kalhoty ve všech délkách i variacích. Najdete v ní mikrošortky, pumpky, bermudy, kalhotové sukně či úzké kalhoty. Vše je vyrobeno z prvotřídních materiálů jako lehké bavlny, žakáru, radzimiru, lehkého denimu. Silným prvkem kolekce je žakárový motiv. Svěží a hravý tón modelům dává výrazný grafický vzor, který zároveň narušuje silné geometrické linie.

V modelech této kolekce se elegantní žena bude pohybovat stejně přirozeně ve městě jako na pláži.