Celou řadu čítající přesně dvacet modelů, každý za jeden rok života značky Viktor&Rolf, už někdo koupil. Do archivu se hodila nejmenovanému uměleckému sběrateli, který ani nečekal na její prezentaci. Možná by ji ale tak chtěl ještě víc – Viktor a Rolf totiž pojali samotnou přehlídku jako performance a potom, co v naaranžované japonské zahradě pár minut meditovali, usadili a uložili své modelky do naplánované formace.

Kolekce se v žádném případě nevyznačuje překrásnými prvky a zdobnými šaty, a Viktor s Rolfem tak nenavázali na staré haute couture kolekce z let 1998 – 2000. Drželi se u jednoduchosti a sochání látky tak, jak to bylo místy například v poslední kolekci na podzim/zimu 2014. Rušit dojem nechtěli ani doplňky – všechny modelky obuly ploché černé sandály.

Viktor a Rolf nepotřebovali oslnit, to už během oněch dvaceti let zvládli několikrát. Nakonec toho ale dokázali mnohem víc – přinutili pozorovatele, aby zkoumali všechny švy a záhyby, aby chtěli zjistit, jak takových tvarů dosáhli, aby si na šaty chtěli sáhnout. A i o tom vysoká krejčovina je.

Foto: WWD