Digitální prezentace, krátké filmové upoutávky, originální instalace i designérské showroomy doplněné o speciální večeře a nekončící večírky končící nad ránem. I tak vypadalo londýnské představení pánských kolekcí protkané odbornými semináři a rozhovory s předními odborníky.

Během čtyř dnů se na přehlídkových molech prezentovaly desítky kolekcí, mezi nimiž nechyběla jména značek jako Topman, Todd Lynn, Christopher Raeburn nebo čím dál více oblíbenější J. W. Anderson, Joseph či Belstaff.

Podzimní kolekce jsou možná až nečekaně veselé, vedle tlumených barev je totiž reprezentuje bordó, korálově modrá a často se objevující oranžová na bundách, kabátech i sportovních kalhotech či taškách od Moschino.

Koláže416

Desktop283

Zaujaly nás barevné kabáty značky Agi and Sam, tartanové komplety Topman či ležérní sportovní kousky od Baartmans and Siegel.

Koláže418

Opravdoví gentlemani si mohou vybírat z šedých i černých obleků, v jejich dokonalosti se předbíhaly značky Gieves and Hawkes, Hackett a Hardy Amies.

Koláže415

Příjemným zpestřením jednolitosti a monochromatických outfitů jsou také zvířecí potisky. Dříve jsme na ně byli zvyklí především u dámských kolekcí, nyní pánům kralují leopardi Burberry Prorsum, zebry i žraloci na svetrech Christopher Raeburn.

Koláže414

V kolekcích také nebyla nouze o vtípky a velké odlehčení. To si vzaly na starost značky Moschino, Sibling nebo mikiny s vyobrazením vnitřních orgánů či hrudního koše od Katie Eary.

Koláže417

Foto: WWD