Uběhlo teprve několik hodin od okamžiku, kdy svoji druhou kolekci a vůbec první kolekci Resort představil nový kreativní ředitel značky LV Nicolas Ghesquiére. Ten, na přání rodiny Grimaldi, uspořádal prezentaci svých nápadů v prostorách Princova paláce v Monaku.

Více než 300 hostů, včetně hlavních patronů události – monackého prince Alberta a princezny Charlene tak našlo své útočiště v “proskleném stanu”, který i přes konající se festival v Cannes zaplnily herečky, blogerky i modelky světového formátu.

Na pozadí dlouho očekávané módní přehlídky se promítaly pohybující se fotografie vody tekoucí po skalách, které navodily tu správnou odpočinkovou atmosféru. Již s příchodem několika prvních modelů bylo nadmíru jasné, že Nicolas vyšel ze své první kolekce, nechal se inspirovat v 70. letech minulého století a také, že využil neokoukaných materiálů. Například těch, které se nápadně podobají neoprenu.

louis-vuitton34

I přesto, že vyšel ze základů předchozí kolekce, při tvorbě těchto modelů se nebál více odvázat, využít více hravosti a zdobení. Své trumfy vsadil do – na první pohled nesourodých potisků – vyšívané krajky, metalických látek, kožených bundiček do pasu i oblíbených gladiátorek.

louis-vuitton37

Často kombinoval různé odstíny růžové, oranžovou přihodil ke žluté a oceánově modré, což doplnil dalšími motivy vodního prostředí včetně větví korálů. Nezapomněl na ručně malované květy, áčkové sukně v délce ke kolenům i kalhoty s vysokým pasem, které nám daly zavzpomínat na dobu, kdy ještě tvořil pro módní dům Balenciaga.

louis-vuitton02

Hrou s kontrasty a protipóly se tak Nicolasovi podařilo nasměrovat značku Louis Vuitton zcela novým a neočekávaným směrem. Celou kolekci si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Foto: WWD