Designérka rozverných doplňků Lulu Guinness se rozhodla posunout svoji tvorbu ještě blíže k opravdovému nositelnému umění. Její kolekci neměl celou na starosti výtvarník, jako v případě nedávno ohlášeného projektu mezi umělci a obchodem Net-a-Porter, ale v procesu sehrál nezastupitelnou roli.

Limitovanou edici psaníček nazvanou „Paint Project“ s pro Lulu Guinness typickými symboly pusinek totiž barvou postříkal Joseph Steele, a to rovnou v přímém přenosu před pozvanými hosty. Celkem vzniklo 180 kabelek, všechny podepsali oba aktéři. Tři šly do charitativní dražby, zbytek lze zakoupit online nebo ve vybraných buticích za 446 dolarů.

Byla to pouze otázka času, než se mé lásky k umění a navrhování spojily dohromady. Mám ráda výzvy a zkoumání nových inovativních technik, takže Joe a já jsme perfektní spolupachatelé. Od Anishe Kapoora jsem nenarazila na nikoho, kdo by dokázal používat barvu takovým způsobem,“ vyjádřila se ke spolupráci Lulu Guinness.

Pusinkami, rtěnkami a dalšími roztomilými prvky na doplňcích od Lulu Guinness se můžete kochat i v Praze. Mezi dalšími značkami, jako jsou například Tara JarmonJean-Paul KnottVictoria Beckham Denim nebo Vivienne Westwood, je nabízí multibrandový butik DUSNI3. Novou postříkanou edici zřejmě neuvede, zato v něm najdete výběr hned ze tří kolekcí. I když, kdo ví!

Foto: Archiv Lulu Guinness