Nikdo se již nemůže dočkat, všechny módní novinářky a bloggerky se nemohou dočkat, ale opravdu všichni tušíme, proč je kolem toho takové halóóoó? Přeci jen je tato značka méně známá než předchozí značky a návrháři, kteří se švédským řetězcem H&M spolupracovali jako například Roberto Cavalli, Versace, Marni apod.

Maison Martin Margiela je belgický módní dům, který je znám především pro svou avantgardnost. Proto také mezi klientelu, která nosí modely této značky, se řadí především módní fanatici a lidé z módní branže. Nikdy nevíte, co na přehlídce této značky uvidíte, zažijete a věřte, že vždy přijde s něčím, co ve vás zůstane, čím vás ohromí a šokuje zároveň. Nejčastěji vás šokují samy modelky, které mají většinou zahalené tváře jako tomu je i u kolekce Haute Couture Podzim/Zima 2012. Filozofie a koncept, který za touto značkou stojí, se lety nemění a pravidla se přísně dodržují. Značku založil v roce 1988 Martin Margiela, který je veřejnosti více méně neznámý, jelikož svou identitu i tvář skrývá. Nikdy se nenechává fotit, značku svou tváří nikdy nereprezentoval jak, je tomu obvykle zvykem. A dle módních kuloárů značku už ani nevede a ani nevytváří. Za kolekcemi stojí tým kreativců, které rovněž nikdo nezná. Je to zkrátka na dnešní dobu něco nevídané. Každý chce být viděn, každý touží být slavný, ale sláva této značky paradoxně spočívá zcela v něčem jiném a právě proto je naprosto unikátní  a je důležité kolem spolupráce s H&M dělat takové halóóó a těšit se, že i my budeme mít možnost se modelů zahalených tajemstvím moci dotknout nebo dokonce je vlastnit.

Nenechte si tuto šanci uniknout a do té doby prohlédněte si a nalaďte se na vlnu Maison Martin Margiela s aktuální kolekcí Haute Couture.