Dnes již osmapadesátiletý fotograf nedá na svou rodnou zemi dopustit. Nerad vzpomíná na to, když ve svých dvaceti letech musel Peru opustit kvůli studiu fotografie v Londýně, kde si přivydělával po nocích jako číšník.

Určitě si vzpomenete na jednu z posledních obálek francouzského vydání Vogue, kde Testino fotil brazilskou krásku Isabeli Fontana v pleteném topu a sukni Dolce & Gabbana. V barvách a stylu, který reprezentuje právě jeho zemi, na kterou je tolik hrdý.

Minulý rok v červenci založil Mario Testino ve své rodné Limě uměleckou nadaci MATE Asociación, jejímž hlavním cílem je podpora místních umělců a řemeslníků. Na podzim tuto nadaci podpořil výstavou Alta Moda, která nabídla fotografie tradičních a velice barevných peruánských kostýmů.

Za účelem zisku financí pro nadaci se Mario rozhodl vytvořit výraznou kolekci čtyřiceti kusů oblečení a doplňků, a to vše ve spolupráci s nákupním portálem Net-a-Porter.

Výsledkem jsou trička, šátky, kabáty, psaníčka, kabelky i vintage předměty inspirované místními lidmi, jejich temperamentem a celkovým stylem života. Z materiálů byl nejvíce využit neopren, hedvábí a bavlna, což v kombinaci s asymetrií a divokými potisky působí velice netradičně. Celá kolekce bude dostupná online již tento měsíc a 20% z jejího zisku poputuje na podporu umělecké nadace MATE do Limy.

Foto: Pinterest.com; Facebook.com