Nová kolekce nesoucí jméno Atlas vlastně až takovou novinkou není, jelikož ve své dřívější podobě existuje již mnoho let. Jedinečný design si bere svoji inspiraci ve slavných hodinách, které jsou umístěny nad nejznámějším obchodem tohoto klenotnictví na Páté Avenue v New York City. Jedná se o obrovské hodiny s římskými číslicemi, které na své šíji nese bájný Atlas, podle řecké mytologie měl za úkol nadnášet zemskou klenbu.

Jsou to právě římské číslice, čistý styl a precizní zpracování, jež charakterizuje tuto módní, nadčasovou a dostupnější kolekci. Číslice z osmnácti karátového bílého, žlutého či růžového zlata, lemování pomocí zářivých diamantů, ale i kousky ze sterlingového stříbra. Přesně takové jsou stylové náramky, výrazné hladké prsteny, náušnice i náhrdelníky chlubící se snadnou kombinovatelností. Vyniknou přes den i během večera, a je možné si jimi ozdobit pro každou příležitost.

Všemu ale vévodí typický americký design, díky němuž dochází ke kombinaci nového a historického. Na jednom místě se tak setkává moderní duch reflektující život dnešní doby, nejvyšší standardy kvality a umění řemesla, sofistikovanost i styl vyjadřující podstatu samotného Tiffanyho, předního klenotníka a mistra jednoduché elegance.

Kolekce Atlas je k dostání od začátku září v prodejně Tiffany & Co. na adrese Pařížská 10 v Praze.

Foto: Archiv firem